На Херсонщині відкрили нову сонячну електростанцію

29 сентября, 2017

Галузь «зеленої» енергетики Херсонщини поповнилася ще однією сонячною електростанцією. Про це повідомляє Державна архітектурно-будівельна інспекція України.

Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації джерела альтернативної енергетики. А саме – Трифонівськоїсонячної електростанції, урочисте відкриття якої відбулося 27 вересня у Великоолександрівському районі.

Нову сонячну електростанцію побудовано всього за п’ять місяців. Її потужність складає 10 МВт, а щорічний обсяг генерації «чистої» енергії – 11-12 млн КВт. Цього достатньо для забезпечення електрикою 15 навколишніх сіл, фактично – третини Великоолександрівського району, або 4 тисяч домогосподарств.

Станція обладнана 37 тисячами сонячних панелей виробництва китайської компанії. Завдяки їхній роботі вже генерується «зелена» енергія, що надходить в Об’єднану енергетичну систему України.

Також, за рахунок запуску Трифанівської СЕС поліпшиться екологічна ситуація в регіоні, зокрема, зменшиться кількість викидів СО2 в атмосферу підприємствами традиційної генерації. Даний показник становитиме лише 12 тисяч тон на рік.

Ще однією новацією цієї станції стало перше в області «сонячне дерево», від енергії якого можна підзарядити гаджети, а також його використовуватимуть для вуличного освітлення на станції.

Загалом, протягом січня-вересня 2017 року Управлінням Держархбудінспекції на Херсонщині введено в експлуатацію 4 сонячні електростанції загальною потужністю 30 МВт.

 

Новости по теме

|