В Україні прогнозують падіння ВВП на 4,8% і зростання безробіття, — міністр економіки

8 апреля, 2020

В Україні у зв’язку з світовою кризою, яку викликала епідемія коронавірусу, очікується падіння ВВП на 4,8%. Про це заявив Ігор Петрашко, міністр економіки, під час онлайн брифінгу представників уряду, — інформує АгроЮг.

«В цьому році зниження економіки складатиме 4,8% до ВВП. В тому числі і це ми зараз відчуваємо, йде зростання безробіття. Безробіття буде як тимчасове, так і постійне. Ми прогнозуємо безробіття в цьому році на рівні 9,4%», — сказав міністр. 

Він відзначив, що основним завданням для уряду буде подолання безробіття.

«Ми ставимо перед собою завдання зберегти максимальну кількість робочих місць, підтримати тих, хто втратив роботу, забезпечити відновлення економіки після корона вірусу», — зазначив Петрашко

Щоб запобігти цьому держава розширить програми підтримки осіб, які втратили роботу, зокрема через закриття підприємств у зв’язку із карантином і спростить доступ до них.

Також Петрашко повідомив, що  наразі оновлюється разом із банківськими установами  програма кредитування «5−7−9%» для стимулювання бізнесу у зв’язку з ситуацією, яка склалась в країні.

В бюджеті також зберегли підтримку аграріїв із збереженням робочих місць і створенням нових, — розповідає міністр.

«Ми як великий сільськогосподарський експортер уважно ставимось до того, щоби наші підприємства, фермери продовжили реалізацію своєї продукції. Також ми піклуємося, щоб зберігалася стабільність цінової динаміки на основні харчові продукти, які споживає населення», — розповів Петрашко. 

Нагадаємо, що уряд підтримав проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки і обладнання вітчизняного виробництва».

Новости по теме

| | | |