Ціни на кукурудзу та ріпак знижуються через зниження попиту на споживання біодизелю

8 апреля, 2020

Зниження попиту на автомобільне пальне скорочує споживання етанолу та біодизеля, що опускає ціни на кукурудзу, цукрову тростину, ріпак та пальмову олію.
Про це повідомляє, — Agravery.com.

Експерти Oil World знизили прогноз світового виробництва біодизеля у 2020 році на 3,9 млн т до 43,5 млн т, проте не виключають ще більшого скорочення виробництва в разі продовження розвиненими країнами карантинів через Covid-19.

«Основним споживачем українського ріпаку є європейська біодизельна промисловість, яка отримує з бюджету ЄС дотації, що дозволяють підтримувати преміальні ціни на ріпак на рівні з соєю та соняшником», — йдеться в повідомленні.

У 2019/20 МР ЄС скоротив виробництво ріпаку до мінімальних за 13 років 16,89 млн т, внаслідок чого імпорт ріпаку виріс до рекордних для цього періоду 4,9 млн т.

Основними постачальниками ріпаку до ЄС в поточному сезоні стали Україна та Канада, частка яких у загальному імпорті станом на 29 березня складала 58% та 29% відповідно.

«При цьому, внаслідок обумовленого посухою скорочення виробництва, частка Австралії в імпортованому до ЄС ріпаку зменшилася до 9%, що є найнижчим показником останніх 10 років», — зазначають аналітики.

Експерти Strategie Grains у березневому звіті зменшили в порівнянні з січневим прогнозом оцінку виробництва ріпаку в ЄС в поточному сезоні з 18,05 до 17,59 млн т. «В Україні виробництво ріпаку також скоротиться до 2−2,2 млн т в порівнянні з 3,3 млн т у попередньому сезоні через дефіцит вологи під час сівби. Але скорочення виробництва в ЄС та Україні компенсує його збільшення в Канаді та Австралії», — вважають фахівці. Зниження попиту на біодизель опускає ціни на ріпакову олію, які вже впали на 15% до 670 €/т для поставок у червні-липні. Ціни на ріпак місяць тому опускалися до 341 €/т, проте зараз виросли до 366,5 €/т для серпневих поставок за підтримки зростання цін на нафту.

«Але навіть подорожчання нафти не підтримає ціни на ріпак, оскільки зменшення фізичного попиту на автомобільне пальне скоротить попит на біодизель, що в наступні декілька місяців і надалі опускатиме ціни на ріпак», — додають аналітики.

Разом з тим експерти Oil World зменшили в порівнянні з попередньою оцінкою прогноз виробництва біопалива в ЄС на 1,3 млн т до 13,2 млн т, що на 1,6 млн т поступатиметься рівню 2019 року. Для США прогноз виробництва зменшили на 0,6 млн т до 7,4 млн т, що все одно перевищить минулорічні 7,35 млн т.

«Одночасно Індонезія у 2020 році збільшить виробництво біодизеля в порівнянні з попереднім роком з 7,48 до 8,2 млн т, Бразилія — з 5,16 до 5,4 млн т, тоді як Аргентина зменшить з 2,15 до 1,9 млн т та Малайзія — з1,2 до 0,8 млн т», — підкреслюють спеціалісти.

Новости по теме

| |