Епідемія коронавірусу завдасть непоправної шкоди економіці України

7 апреля, 2020

Пандемія коронавірусу, яка спровокувала зміни трендів розвитку світової економіки, а також запроваджений з 16 березня 2020 року карантин в Україні матиме серйозні наслідки для економіки країни в цілому.

Про це повідомляє  Міністерство  розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

«Пандемія коронавірусу вже спричинила суттєве падіння цін на світових сировинних ринках зокрема, нафти, газу та металів, а превентивні заходи в Україні, карантин — з 16 березня 2020 року та режим надзвичайної ситуації на всій території — з 25 березня 2020 року, запроваджені з метою зупинення поширення COVID-19, матимуть серйозні наслідки для виробничої сфери та економіки в цілому, особливо у першому півріччі 2020 року», — йдеться в повідомленні.

Втім, відзначається, що за результатами в лютому падіння економіки уповільнилось.

«Так скорочення зведеного індексу виробництва становило 1,8% проти 2,6% у січні. Це відбулось внаслідок покращення ситуації в основних видах економічної діяльності, в тому числі за рахунок додаткового дня у лютому 2020 року».

Зокрема, спостерігалося зростання у внутрішній торгівлі та с/г виробництві, уповільнення падіння у промисловості та транспорті. Як результат, скорочення ВВП у січні-лютому оцінено Мінекономіки на рівні 0,2%.

Новости по теме

| | |