Різке зростання цін спровокувало імпорт цибулі в Україну з Казахстану, Узбекистану та Росії

7 апреля, 2020

Різке зростання цін на цибулю в Україні спровокувало ажіотаж на внтрушньому ринку. За інформацією аналітиків EastFruit,  тижнем раніше цибулю в Україну вже почали експортувати трейдери з Казахстану та Узбекистану, а в кінці попереднього тижня з’явилися пропозиції цибулі з Нідерландів і навіть Росії.

«Незважаючи на те, що ціни на цибулю в Росії теж динамічно зростають, ціни в Україні зараз майже в два рази вище, що робить експорт цибулі з Росії в Україну можливим. Це особливо актуально на тлі триваючих поставок російської картоплі на український ринок, адже ті ж трейдери можуть запропонувати і цибулю», — зазначає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

«Тим не менш, до російської цибулі є чимало претензій по якості, тому я не думаю, що постачання цибулі з Росії будуть дуже масштабними, тому що можна купити якісну цибулю з тієї ж або навіть більш низькою ціною в Нідерландах та Польщі. Крім того, рівно в три рази дешевше за свою продукцію просять постачальники з Узбекистану, і лише трохи дорожче експортери овочів з Казахстану. І навіть більш дорога логістика робить такі поставки цікавими для українського ринку», — зазначає Андрій Ярмак.

Нагадаємо, що від середини березня ціни на українську цибулю швидко пішли вгору.

Новости по теме

| |