В Україні прийнято закон про ринок землі ВІДЕО

31 марта, 2020

Вночі у вівторок, 31 березня, депутати Верховної Ради прийняли закон про обіг земель сільськогосподарського призначення, який вводить ринок землі в Україні з 1 липня 2021 року.

Основні положення прийнятого закону про ринок землі:

1) набувати право власності на землю сільгосппризначення можуть:

  • громадяни України;
  • юрособи України, створені та зареєстровані за законодавством України, учасниками яких є лише громадяни України та/або держава та/або територіальні громади;
  • держава.

Варто зауважити, що право придбання землі одразу після відкриття ринку отримують українці, а через два роки – з 2024 року – юридичні особи.

2) Комунальні та державні землі не дозволяється продавати. Державні землі передадуть у розпорядження громад і вони зможуть лише здавати їх в оренду, але не продавати. Аналогічно буде з тими землями, які залишаться у держави.

3) Граничні межі концентрації в одних руках для фізичних осіб – до 100 га, для юридичних осіб (з 2024 року) – 10 тис. га.

4) право власності на земельні ділянки можуть набувати банки в порядку звернення стягнення на них як предмет застави. Такі земельні ділянки мають бути відчужені банками на торгах протягом 2 років із дня набуття права власності.

«За» ухвалення законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» (№2178-10) у другому читанні та в цілому проголосували 259 народних депутатів.

«Проти» були 24 парламентарії, «утрималися» — 3, «не голосували» — 29. Усього були зареєстровані 315 нардепів.

Голосування за закон про відкриття ринку землі в Україні from Alexander Topchiy

Новости по теме

| |