У аграрному комітеті підтримали правки Зеленського до земельного законопроекту

30 марта, 2020

Аграрний комітет парламенту на ранковому засіданні сьогодні підтримав озвучені президентом Володимиром Зеленським нові правки до законопроекту про ринок землі 2178-10. Про це AgroPolit.com повідомили учасники засідання.

Наразі результати голосування оформлюються у відповідну таблицю, яка і буде подана на розгляд Ради. Нагадаємо, що у порядку денному Ради сьогодні земельного питання немає.

Пропонуємо перелік запропонованих змін:

  1. Запуск ринку землі – з липня 2021 року (у порівняні з попередніми варіантами відкладається на рік);
  2. Право придбання землі одразу після відкриття ринку отримують українці, а через два роки – з 2024 року – юридичні особи;
  3. Комунальні та державні землі не дозволяється продавати. Державні землі передадуть у розпорядження громад і вони зможуть лише здавати їх в оренду, але не продавати. Аналогічно буде з тими землями, які залишаться у держави;
  4. Граничні розміри володіння землею для фізичних осіб – до 100 га, для юридичних осіб (з 2024 року) – 10 тис. га.

Нагадаємо, що раніше Президент України Володимир Зеленський з депутатською фракцією “Слуга Народу” узгодив підтримку законопроєкту про обіг земель сільськогосподарського призначення за умови відмови від продажу землі, що перебуває у державній власності та зменшення концентрації для однієї особи.

Новости по теме

| |