20% озимих на Херсонщині постраждали від заморозків та вітрів

29 марта, 2020

Нещодавно аграрії інформували про те, що ріпак у південних регіонах вже починає цвісти. Але нічні морози останніх днів не дали культурі активно розвиватись. Наразі рослини перебувають у фазі стрілкування. Зважаючи на низькі температури, стрілки тепер відпадуть, ріпак трохи постресує, але з’являться нові пагони. І хоч ріпаку дісталось менше, ніж ячменеві, за прогнозами 20% врожаю вже буде втрачено. Про це в коментарі виданню SuperAgronom.com розповів фермер з Херсонщини Андрій Щедрінов.

Озимий ячмінь наразі продовжує кущення, але велика кількість рослин постраждала через негоду. Оцінювати втрати поки зарано, про пересіви також поки не говорять.

«Температура вночі останній тиждень сягала -8°С, цієї ночі -4°С, але з вітром до 10 м/с. Не настільки страшний мороз сам по собі, проблема у вітрах, що видувають всю наявну вологу і вдень і вночі. У знайомих від цього повністю загинув льон і дуже постраждав горох», — ділиться Андрій Щедрінов.

В господарстві планували почати сівбу на тому тижні, але різке зменшення температур змусило перенести старт. Та найближчими днями все-таки розпочнуть сіяти гірчицю.

Новости по теме

| | |