Створена інтерактивна онлайн-карта нерестової заборони

27 марта, 2020

Миколаївський рибоохоронний патруль повідомляє, що з першого квітня 2020 року на Миколаївщині розпочнеться нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Управлінням Державного агентства рибного господарства у Миколаївській області створено онлайн-карту з географічними координатами дозволених для рибальства місць в нерестовий період.

На карту також нанесені місця нерестовищ у зоні відповідальності (контролю) Миколаївського рибоохоронного патруля.

У нерест лов риби та інших водних біоресурсів дозволено однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега. У нерест також заборонено: пересування плавучих засобів (човнів); організація змагань з рибальства та підводного полювання; проведення днопоглиблювальних, вибухових, бурових, сейсмологічних робіт, видобуток гравію та піщано-ракушкової суміші, що можуть негативно вплинути на нерестову міграцію та нерест водних біоресурсів.

З наказом про встановлення весняно-літньої нерестової заборони на лов риби та інших водних біоресурсів у 2020 році можна ознайомитися за посиланням.

Довідка: Період розмноження або нерест – особливий етап у житті водних біоресурсів. Він обумовлений наявністю у водоймі тих сприятливих умов, до яких пристосований даний вид риби. З нерестом риб пов’язані надзвичайно цікаві явища у їхньому житті. Багато водних біоресурсів перед розмноженням здійснюють так звані «нерестові міграції». Вони зумовлені тим, що кожний вид пристосовується до розмноження в певних умовах, яких немає у місцях відгодівлі.

Новости по теме

| | |