Подекуди на півдні посіви озимих постраждали від морозів

25 марта, 2020

Нещодавно аграрії інформували про те, що ріпак у південних регіонах вже починає цвісти, але нічні морози останніх днів не дали культурі активно розвиватись. Про це в коментарі SuperAgronom.com розповів фермер з Херсонщини Андрій Щедрінов.

Наразі рослини перебувають у фазі стрілкування. Зважаючи на низькі температури, стрілки тепер відпадуть, ріпак трохи постресує, але з’являться нові пагони. І хоч ріпаку дісталось менше, ніж ячменеві, за прогнозами 20% врожаю вже буде втрачено.

Озимий ячмінь наразі продовжує кущення, але велика кількість рослин постраждала через негоду. Оцінювати втрати поки зарано, про пересіви також поки не говорять.

«Температура вночі останній тиждень сягала -8°С, цієї ночі -4°С, але з вітром до 10 м/с. Не настільки страшний мороз сам по собі, проблема у вітрах, що видувають всю наявну вологу і вдень і вночі. У знайомих від цього повністю загинув льон і дуже постраждав горох», — каже Щедрінов.

В господарстві планували почати сівбу на тому тижні, але різке зменшення температур змусило перенести старт. Та найближчими днями все-таки розпочнуть сіяти гірчицю.

Новости по теме

| |