В НБУ вважають, що попит на вітчизняну агропродукцію не спаде у зв’язку з коронавірусом

23 марта, 2020

Україна, у порівнянні з 2008, 2014 і 1998 роками, більш підготовлена до можливої кризи через пандемію коронавірусу, а наслідки цієї кризи можуть надати позитивний ефект на деякі показники. У цих умовах попит на українську агропродукцію буде збережено. Про це заявив заступник глави НБУ Дмитро Сологуб під час брифінгу, передає УНІАН.

За його словами, наша країна має достатні резерви, банківська система не має колишніх дисбалансів, держборг останніми роками значно знизився, платіжний баланс практично бездефіцитний, а показник інфляції низький.

Сологуб зазначив, що вплив на економіку буде, але є досить великий запас міцності у країни для того, щоб пройти цю криз.

Він пояснив, що завдяки падінню світових цін на нафту і зниженню попиту на газ Україна цього року заощадить на імпорті 5-6 млрд дол.

Крім того, як зазначив Сологуб, торік українці вивели з країни на туристичні подорожі 8 млрд дол., і зараз очікується скорочення цих потоків.

«Ціни на експортовані з України зерно і кукурудзу просіли лише на 10% при зниженні цін на нафту на 50-60%. І ми розуміємо, що навіть під час кризи, сидячи вдома, люди будуть споживати продукти харчування. Це останнє, від чого вони будуть відмовлятися. Тому попит на продукцію нашого експорту збережеться, або якщо впаде, то досить незначними темпами», — додав він.

Нагадаємо, експерти розповіли, як вплине епідемія коронавірусу на агросектор.

Новости по теме

| |