«Країну чекає безробіття. Економіка не витримає », — Кормишкін закликає владу якомога швидше запускати антикризову програму

21 марта, 2020
Депутат Миколаївської обласної ради, генеральний директор групи компаній ТОВ СП «ПАЕК» Юрій Кормишкін закликав владу якомога швидше запустити антикризову програму, адже через епідемію коронавірусу країні загрожує безробіття. Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook, — інформують кореспонденти «АгроЮг».
Тест на людяність. Статистика поширення коронавірусної інфекції показує динаміку зростання практично щогодини. Всі прекрасно повинні розуміти, що 3 квітня діти не підуть до школи, малий та середній бізнес не відкриється, транспортні перевезення не будуть відновлені, а деякі підприємства взагалі будуть вимушені закритися та заморозити свою діяльність на невизначений час. На жаль, сьогодні багато галузей практично щохвилини отримують шалені збитки, які в свою чергу прогнозовано доведуть до банкрутства. Податкова система не відрегульована сьогодні для тих підприємств, які, навіть, в умовах призупинення виробництва та надання послуг повинні і надалі виконувати соціальні гарантії.  Нас очікує безробіття, якщо держава і влада на місцях не зуміють запустити антикризову програму. Виконати приписи по дотриманню карантину – не означає забезпечити стабільність економіки та виконання соціальних гарантій, — повідомив ситуацією Юрій Кормишкін. 
Юрій Кормишкін запропонував модель виходу з кризи та як пом`якшити можливі наслідки.
Наразі буде правильним народним депутатам України, урядовцям, деяким керівникам підприємств, таких як «Укрпошта», «Нафтогаз» та інші на час карантину відмовитись від заробітної плати або її скоротити і направити кошти на зарплати медикам, вчителям, соціальним працівникам і т.д. Потрібно негайно, як на державному так і на місцевому рівні здійснити перепрофілізацію промислових підприємств, які зуміють не тільки підтримати дії держави в боротьбі з поширенням вірусу, але й забезпечити людей зарплатою, а бюджети надходженнями, які скоротилися в рази. Бізнесу потрібно об’єднуватись не тільки в боротьбі з пандемією, але й в працездатності. Сьогодні більше не існує конкурентів – є тільки люди в різних галузях, на яких сьогодні величезна відповідальність за збереження сфери та за співробітників, які виконують роботу або сидять дома в карантині. Якщо бізнес не витримає – людям не буде за які гроші виконувати приписи МОЗ по профілактиці COVID-19.
Часу думати немає. Потрібні чіткі, зважені і кардинальні рішення. Китаю знадобився не один місяць, щоб справитися з пандемією. Якщо Україні доведеться бути на карантині такий же час, ні економіка, ні бізнес не витримають, — застерігає Юрій Кормишкін.
Нагадаємо, що раніше «АгроЮг» дізнавався у експертів, як епідемія коронавірусу може зшкодити українській економіці. 

Новости по теме

| | |