Обмеження екпорту борошна знищить підприємства: українські борошномели звернулись до Мінекономіки

18 марта, 2020

Громадська спілка «Борошномели України», в особі голови правління Рибчинського Родіона Станіславовича, звернулася до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України із закликом не вводити обмеження експорту харчових продуктів, зокрема продукції борошномельно-круп’яної промисловості.

«На нашу думку, такі заходи є необґрунтованими та такими, що нанесуть нищівний удар переробним підприємствам, але жодним чином не покращать продовольчу безпеку в країні», – запевняють експерти.

Як нагадали в ГС, згідно з офіційних джерел, станом на 1 листопада 2019 р., обсяг виробництва всіх зернових та зернобобових склав 69,1 млн тонн, з яких 28,8 млн тонн пшениці.

«З урахуванням того, що обсяги виробництва борошна в Україні у 2019/20 МГ складуть близько 2,3 млн тонн, то при прогнозованому обсязі внутрішнього споживання на рівні 1,9 млн тонн та за наявних перехідних залишках на рівні 240 тис. тонн, ніяких передумов для дефіциту борошна на внутрішньому ринку буди не може взагалі», – пояснили у асоціації.

Також зазначається, що в останні 5 років спостерігається стійка тенденція до зниження внутрішнього споживання борошна в Україні. Тому, для більшості борошномельних підприємств експорт борошна, який прогнозується в поточному МР на рівні 350 тис. тонн, є єдиним фактором розвитку.

«Якщо українські підприємства припинять експорт борошна, то за умови жорсткої конкуренції на світовому ринку, ми фактично втратимо ринки збуту, які напрацьовували останні кілька років! Аналогічна ситуація з виробництвом та експортом круп», — йдеться у зверненні «Борошномелів України».

Нагадаємо, що раніше Українська зернова асоціація закликала уряд не допустити зупинки експорту зернових з України.

Новости по теме

| | | |