Аномально тепла зима загрожує врожайності винограду в Україні

18 марта, 2020

Через аномально теплу зиму в Україні активізувалися хвороби, які вражають виноград. Про це розповів Андрій Карпушев, керівник присадибного господарства «Карпушев А. В.», — інформує Agroportal.ua.

«Холодні зими вбивають грибкові захворювання: на землі і стовбурах, а теплі — навпаки, сприяють їх поширенню», — зазначає експерт.

За словами Андрія Карпушева, морозостійкі сорти, які витримують до -25°С, під час обдування холодним вітром позбавляються від грибкових захворювань.

«Через теплу зиму вони всі залишаються на кущах. Тому фермерам доведеться подвоїти або навіть потроїти обробки рослин навесні, влітку теж потрібно буде збільшити їх кількість», — вважає фахівець.

Таким чином, на думку експерта, обсяги врожаю у 2020 році сильно не постраждають, проте знизиться його якість. Вона буде гірше, ніж після холодних зим.

Також є загроза того, що урожай винограду буде вдвічі меншим в деяких господарствах.

«Теплі зими, за спостереженнями, провокують поворотні заморозки на вже вегетуючі рослини, що дуже згубно дається в знаки на врожаї. Втрати іноді досягали 80−90% врожаю. Навіть одна ніч квітневих заморозків ставить під сумнів всі плани на врожай, додав виробник», — наголошує Андрій Карпушев.

Нагадаємо, що у Миколаївській області за 2019 рік суттєво зменшилась динаміка обсягів виробництва винограду на підприємствах.

Новости по теме

|