Призначено нового міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

17 марта, 2020

Верховна Рада України призначила міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашко. Подання від Володимира Зеленського депутати отримали на позачерговому ранковому засіданні, передає Agropolit.com.

«Ігор Петрашко має більше 20-ти років у сфері економіки та менеджменту, з відзнакою закінчив «Львівську політехніку», після цього навчався і отримував ступінь МВА у Сполучених Штатах, навчався у Великобританії, працював у компаніях першої четвірки. Останні 7 років керував великою компанією, 30 тисяч людей. Тобто має потужний менеджерський досвід. Має широкі міжнародні зв’язки, має бачення. І сьогодні вважаю його одним з найкращих економістів України, який зможе дійсно допомогти нам рухатись вперед, в тому числі, напередодні економічної кризи», – зауважив Шмигаль.

У своєму зверненні до депутатів Ігор Петрашко заявив, що розглядає проблему з коронавірусом викликом для економіки та має готовність працювати в умовах світової економічної кризи.

«Україна і світ зараз входять у дуже складну ситуацію економічну. Завжди кажуть, що криза є очікуваною, але завжди стається через непередбачені фактори. Таким фактором став коронавірус. Ми будемо бачити основні результати не зараз, а через 3-6 місяців. І це перший раз, коли світова криза спричинена не фінансовими факторами, а буде промислова і сервісна. Ми будемо очікувати, що і ЄС і США і Україна постраждають в першу чергу з точки зору виробництва», – сказав Петрашко.

Петрашко назвав свої плани на посаді міністра в умовах кризи.

«Пріоритетні задачі економіки зараз – це 2 напрямки. Перше – підтримати і збалансувати українського виробника в ситуації, коли ринки будуть закриватись, ринки ЄС будуть вводити протекціоністські та інші заборони. Важливо зараз допомогти тим бізнесам – малим, середнім, великим, які зараз мають виробництва, зберегти їм виробництво, робочі місця, заробітну плату. Друге – створити фундаментальні умови, щоб український бізнес в Україні відчував себе добре. Тоді буде і приплив іноземних інвестицій. Системні речі,  які треба робити – в першу чергу продовження політики дерегуляції, зменшення тиску на бізнес різноманітних структур і органів, щоб мінімально спілкувався з державою і займався тим, для чого створений – створенням робочих місць та забезпечення експортом продукції», – зазначив Петрашко.

Ігор Петрашко до моменту походу в уряд був заступником гендиреткора «Ukrlandfarming», власником якого є Олег Бахматюк. В компанії він працює з квітня 2013 року.

Новости по теме

| |