Туреччина залишилася основним постачальником екзотичних фруктів до України

16 марта, 2020

У 2019 році найбільша частка (11%) у структурі зарубіжних поставок сільгосппродукції до України припала на продукцію групи «Плоди та горіхи» – за рахунок цитрусових, бананів та інші екзотичних плодів. На цьому зауважив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За даними Державної служби статистики, у 2019 році обсяги імпорту плодів та горіхів становили $673 млн. Це майже на 28 % перевищило показник 2018 року у $526 млнА, поінформував науковець.

За його словами, основним постачальником продукції цієї групи до України за останні роки залишається Туреччина, з якої минулого року імпортовано понад 240 тис. т фруктів. Торік частка Туреччини у вартості вітчизняного імпорту плодів склала 27,9%, зазначив експерт.

Також значні закупівлі фруктів українські компанії здійснили в Еквадорі (11,1 %), Коста-Ріці (7,6%), Греції та Іспанії ( по 6,2%), а також Єгипті (5,6%).

Сукупно ці шість країн сформували 2019 року близько 65% вартості імпорту продукції даної групи до України.

«Найбільшим попитом серед плодово-ягідної продукції в Україні користуються цитрусові і банани, які формують понад 3/5 вартості її імпорту. Якщо в імпорті цитрусових більше половини обсягів стабільно належать Туреччині, то закупівлі бананів ми здійснюємо переважно в країнах Латинської Америки, зокрема Еквадорі і Коста-Ріці, які торік забезпечили 75 % вартісних обсягів поставок», – підсумував Микола Пугачов.

Новости по теме

| | |