В МЕРТ підтримали зміни до законів про насіння та охорону прав на сорти рослин

14 марта, 2020

Мінекономіки підтримує зміни, які спрощують процедури реєстрації насіння та демонополізують процедури визначення сортових якостей насіння. Розгляд відповідних правок відбувся сьогодні на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, інформує прес-служба Мінекономіки.

Зміни до Законів, ініційовані профільними асоціаціями стосуються, насамперед, оптимізації та спрощення усіх формальних процедур та документів, які зобов’язані подати заявники при процедурі реєстрації сорту, приведення у відповідність термінів до міжнародних конвенцій і наявних регламентів ЄС, спрощення процедури фінального етапу реєстрації сорту.

Зміни до Закону про насіння стосуються змін подачі форм заявок для дослідних цілей і отримання результатів в електронному форматі; демонополізації процедури платних послуг по визначенню сортових якостей сертифікованого насіння, аби дозволити працювати органам сертифікації, незалежно від форми власності і форми управління;

«Щодо змін до Закону про сорти, це передусім, встановлення чітких часових рамок для проходження кожного етапу експертизи, спрощення документообігу, отримання заявником у чіткі терміни повідомлень та експертних висновків про результати експертизи», — йдеться в повідомленні.

Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Сергій Глущенко висловив підтримку запропонованих змін.

«Практика застосування законів у чинній редакції показала деякі неточності, у тому числі й у частині підписання рішень міністерством, що є проміжними на шляху реєстрації сорту і значно ускладнює документообіг. Запропоновані зміни переводять передачу заявок в електронний формат, загалом діджиталізують процеси, спрощують процедури реєстрації як для бізнесу, так і для міністерства та прискорюють процес проходження реєстрації садивного матеріалу та встановлюють чіткі часові рамки для повідомлення про результати експертизи», — наголосив Сергій Глущенко.

Новости по теме

| | | |