В Держбюджеті-2018 не передбачено програми підтримки садівництва як окремої галузі

25 сентября, 2017

Держбюджет-2018 не передбачає програми підтримки промислового садівництва як окремої галузі, що ставить під загрозу створення інфраструктури галузі промислового садівництва.

«Ми будемо підтримувати придомові господарства, сімейні ферми, що не дозволить якісно відновити експортний напрямок і забезпечення торгівельних мереж продукцією галузі, що сьогодні повністю покривають виключно промислові господарства», – йдеться у коментарі асоціації «Укрсадпром».

З припиненням у 2012 році програми підтримки промислового садівника, площі під садами у плодоносному віці скоротились більше ніж на 10%, а будівництво якісних фруктосховищ майже припинилось. Крім того, чомусь взагалі ніхто не згадує про наявність заборгованості у сотні мільйонів гривень перед промисловими садівниками за цією програмою за попередні роки, в результаті чого сьогодні маємо здорожчання українських яблук на внутрішньому ринку більше ніж у 2 рази.

Показовою є ситуація із трудовою міграцією українців у Європу, що після відкриття безвізу набуло стану епідемії. Отже, маємо цілу низку системних проблем галузі, які неможливо вирішити без державної підтримки. Її треба не скасовувати, а реформувати шляхом зміни механізму її надання, визначення правильних пріоритетів, а головне — звільнення хабарників і «садівників» — непрофесіоналів з профільного міністерства, які навіть при збереженні програми просто її розкрадуть.

Новости по теме

|