Депутати облради вкотре звернулись до Кабміну з проханням змінити керівництво та роздержавити ДП «Радгосп «Виноградна долина»

6 марта, 2020

Депутати Миколаївської  облради вкотре звернулись до Кабміну з проханням роздержавити майно низки державних підприємств, у тому числі і ДП «Радгосп «Виноградна долина», а також призначити керівником Миколу Підгородинського, який раніше очолював підприємство. Таке рішення вони прийняли на черговій сесії Миколаївської обласної ради 5 березня, — інформує кореспондент «АгроЮг».

Нагадаємо, що ситуація є дуже давньою.  Плачевна ситуація на підприємстві розпочалась ще у 2017 році, коли з посади керівника було звільнено Миколу Підгородинського, який наразі є депутатом Миколаївської облради. Після того на підприємстві вже змінилось шість керівників. У грудні 2019 року новим директором ДП «Радгосп «Виноградна долина» було призначено асистента з Херсонської аграрки Максима Максимова.

Люди скаржаться, що новий керівник не приділяє уваги підприємству, невідомо куди вивозить врожай, також з підприємства звільнені майже всі працівники. У штаті підприємства числяться лише три бухгалтери, касир, три сторожі, директор та його заступник.

На ситуацію звернула увагу глова обласної ради Вікторія Москаленко.  Вона заявила, що депутатському корпусу необхідно звернутись до правоохоронних органів, бо порушені майнові права працівників.

Представники ДП «Радгосп «Виноградна долина» в свою чергу попросили депутатів повернути на посаду директора Миколу Підгородинського.

Людей підтримав депутат Миколаївської обласної ради Михайло Талпа.

«Потрібно нам звернутись до правоохоронних органів, бо ми чуємо, що порушено майнове господарство — людей безпідставно звільняють, для цього не треба звертатись до Президента. Це на рівні Миколаївської області можна вирішити і влада має вирішувати ці питання людей». 

В свою чергу голова Миколаївської облдержадмінстрації Олександр Стаднік почав закидати депутатам, що вони мали давно вирішити цю проблему.

Але це обурило Михайло Талпу і він запропонував рішення, які вже приймалися раніше депутатським корпусом.

«Перше, що я хотів сказати, перестаньте у всіх гріхах винуватити депутатів облради. Ми не впливаємо на призначення керівників і ми приймали сесією декілька рішень по назначенню інших директорів починаючи з 2017 року. Це перше. По-друге, я розумію, що ви не можете вирішити всі проблеми, але можете вирішити одну конкретну проблему — конкретно «Виноградна долина». Зараз знімайте директора і назначайте Підгородинського. Обласна рада — за, голова обласної ради — за, вся область — за. І у «Виноградної долини» 90% проблем вирішаться автоматично. Підгородинський не обдурить людей, він не забере у них землі, нічого поганого не зробить і в Київ не поїде. Зробіть конкретне рішення і у «Виноградній долині» буде все гаразд». 

Зрештою депутати проголосували за те, щоб звернутися до правоохоронних органів щодо звільнення працівників і вивезення майна, звернутися до Кабміну з приводу механізму розпаювання землі та призначити директором «Виноградна долина» Миколу Подгородинського.

Нагадаємо, раніше депутати облради звертались до Кабміну, щоб роздержавити ДП «Радгосп «Виноградна долина». Згідно розпорядження Кабміну ДП «Радгосп «Виноградна долина» передано до сфери управління Фонда державного майна. Співробітники Державного підприємства «Радгосп «Виноградна долина» розповіли, що на підприємстві досі не засіяні поля та вже другий рік поспіль не проводиться відповідний догляд за насадженнями винограду. 

Новости по теме

| | |