«Мільйон із гектара»: в Одесі нішові виробники зустрілись на масштабній конференції

5 марта, 2020

В Одесі пройшов перший день провідної події нішевих сегментів аграрного ринку — «Мільйон із гектара 2020». 5 березня тут зібрались малі фермери та всеукрїнські експерти, щоб обговорити сьогоднішні реалії нішових культур, познайомитись один з одним та поділитись власним досвідом. Кореспондент «АгроЮг» був присутнім на відкритті конференції.

Сергій Потапов, спеціаліст із доданої вартості у плодоовочевому бізнесі, IFC, розповів про проект «Аграрні розписки» у плодоовочевому сектор та навів приклади успішних історій. Зокрема, в Одеській області станом на 20 лютого було оформлено 146 аграрних розписок, з яких 32 документа на нішеві овочі та фрукти, чим було залучено 55 млн грн.

«Аграрні розписки стабілізують взаємовідносини у ланцюжку постачання свіжих овочів та фруктів. З огляду на високу волатильність цін на плодоовочеву продукцію та вкрай низький відсоток експорту подальший розвиток фінансування у цьому сегменті агровиробництва можливий лише при створенні по повторюваних у часі стабільних та просліджуваних товарних та фінансових операцій» , — зазначив Потапов.

Також тим новачкам в агросекторі, які знаходяться в пошуку ідеї для старту, більш детально розповіли про доступ до фінансування та інвестиційних можливостей в сучасних економічних умовах.

В ході події працювали окремі форуми для детального обговорення за участі провідних виробників. Учасники конференції змогли познайомитись з успішними фермерами, які розповіли про практичні особливості вирощування нішових культур. Так, наприклад, Вадим Дудка, директор ТОВ «Агроаналіз» розповів про переваги малих виробників над компаніями-гігантами.

Керівник компанії «УкрАП» Ганна Морозова в своєму виступі під час «часникового» форуму «Чи буде мільйон із гектар часнику?» познайомила учасників з технологією вирощування часнику, з певними нюансами при експорті цієї культури, а ще розповіла про тенденції в переробці часнику. Під час форуму «Craft-tourism-Wine. Стиль життя» поговорили про агротуризм у поєднанні з успішним бізнесом із виробництва крафтових продуктів.

Валерій Федоренко, голова СОК «Широке» розповів про те, як в умовах децентралізації варто поширювати власну нішову продукцію. Весь день працювали експозиції, в рамках яких крафтові виробники сирів, меду, вина та інших нішових направлень презентували свою продукцію.

У другий день конференції «Мільйон з гектара 2020», 6 березня, учасники відправляться у культурно-діловий тур до провідних агрокомпаній Одеської області: на равликову ферму «Family Snail Farm» та фермерське господарство «Пан Білан».

Нагадаємо, що Вадим Дудка, директор ТОВ «Агроаналіз» розповів, як заробляти маленьким господарствам.

Новости по теме

| | | |