Більша частина меду на ринку України — фальсифікат: оприлюднені результати лабораторних досліджень

5 марта, 2020

В рамках проєкту «СТОП Фальсифікат» оприлюднено результати лабораторної перевірки 29 зразків меду, які були відібрані групами експертів на ринках, ярмарках і в супермаркетах. Зразки перевірялися на фізико-хімічні та якісні показники, вміст антибіотиків, цукрових сиропів, інших домішок та пилковий аналіз.

Про це написав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький в Facebook.

Із 29 зразків – 22 не пройшли перевірку, серед яких 5 зразків містять антибіотик, 12 – цукрові сиропи, також більшість зразків не відповідають заявленому сорту меду.

Разом із тим, 7 зразків – є повністю натуральним медом та відповідають усім критеріям якості.

«Перевірка меду є продовженням розпочатої ініціативи по боротьбі з фальсифікатом, і я дякую громадськості за підтримку в реалізації цього проєкту. Дивлячись на результати ми бачимо, що критичних загроз для людей не має. Проте, деякі із зразків показали вміст антибіотиків. Тут не має масового характеру, але держава візьме це під свій контроль. Інший фактор – введення в оману споживачів з точки зору того, що вони купують. Ми будемо збиратися з профільними асоціаціями та спільно напрацьовувати заходи по боротьбі з фальсифікатом, щоб добросовісні виробники могли розвиватися, а споживачі отримували безпечну продукцію», – написав заступник міністра.

У березні планується реєстрація законопроекту, яким буде визначено термін «фальсифікат», а також заходи, які може застосовувати контролюючий орган.

Наступний продукт, який буде перевірятися на предмет фальсифікату, – соєвий соус, повідомив заступник міністра.

Новости по теме

| |