Вітчизняні виробники моркви та капусти зазнають збитків – експерт

5 марта, 2020

Виробники моркви і білокачанної капусти в цьому році зазнають збитків. Про це в ефірі AgroFM розповів менеджер компанії «Владам-Юг» Віктор Руденко, передає AgroPortal.ua.

«Овочевий ринок досі залишається стихійним, непередбаченим. Протягом багатьох років ми бачимо різкий зліт цін на ту чи іншу продукцію, то різке падіння. У поточному сезоні сталося з морквою і з капустою», – говорить він.

За його словами, вирощування овочів борщового набору – це завжди ризик.

«В Україні існує величезний сегмент виробників, які вирощують овочі на невеликих ділянках. Вони жодним чином не контролюються, і періодично видають на ринок великий обсяг продукції. Отримуємо перевиробництво. Коли пропозиція занадто велика, то ціна буде низькою, всі зазнають збитків», – розповідає Руденко.

Українські фермери можуть вирощувати якісну продукцію. Але овочевий бізнес сьогодні – це лотерея. Неможливо вгадати, що станеться на ринку, вважає він.

«Попередній сезон дозволив заробити і на ранній моркві, і моркви, яка перебувала в зберіганні. Це простимулювало інтерес з боку багатьох дрібних виробників. В результаті ціни впали і навряд чи піднімуться в найближчі місяці», – каже він.

При цьому Руденко звертає увагу, що великі виробники реагують на ситуацію трохи по-іншому. Бачачи підвищений попит на насіння, вони залишаються на тих же площах або свідомо їх зменшують. В той же час, падіння цін на капусту в цьому сезоні визначила більше випадковість.

«У попередньому році ціна була відносно стабільною, але сталося стихійне перевиробництво. Надлишок товару привів до падіння ціни», – пояснив Руденко.

Новости по теме

| | | | |