«До нас Кучма приганяв машини за кавунами»: співробітники ДП «Виноградна долина» поскаржились на теперішній стан підприємства

3 марта, 2020

Співробітники Державного підприємства «Радгосп «Виноградна долина» розповіли, що на підприємстві досі не засіяні поля та вже другий рік поспіль не проводиться відповідний догляд за насадженнями винограду. Про це йшла мова під час засідання постійної комісії з аграрних питань Миколаївської обласної ради у вівторок, 3 березня.

У коментарі кореспонденту «АгроЮг» одна зі співробітників радгоспу Майя Часовських розповіла, що на сьогоднішній день майже всі люди звільнені з підприємства, а у штаті підприємства числяться лише три бухгалтери, касир, три сторожі, директор та його заступник.

Нагадаємо, у грудні 2019 року новим директором ДП «Радгосп «Виноградна долина» було призначено асистента з Херсонської аграрки Максима Максимова.

— Новий директор обіцяв, що людей візьмуть на роботу, потрібно було різати виноград, і що у людей буде зарплата. А коли кинулись, він сказав, що йому нема чим платити. Зараз поля незасіяні, виноград необрізаний. Там вже немає нічого живого. Все потихеньку приходить в занепад, люди без роботи, – нарікає одна з співробітниць.

Також вони кажуть, що в минулому році спостерігали як врожай зернових культур та насіння вивозились невідомо куди.

— Завод працює, але вино все уходе, в радгоспі нічого немає. Прямо з полів вивозять зернові, насіння. Невідомо куди.

Вони згадують, що плачевна ситуація на підприємстві розпочалась ще у 2017 році, коли з посади керівника було звільнено Миколу Підгородинського, теперішнього депутата Миколаївської облради. Після того на підприємстві вже змінилось шість керівників.

— В 2017 році при Підгородинському ще було все добре. Його за місяць до жнив звільнили з роботи. І з тих пір почалось. Тоді новий директор до кінця року зібрав увесь врожай, все вивіз, нам не видали ні «тринадцяту» зарплату, ні за вислугу років, занизили рівень зарплатні. Ми тоді зібрали у півтори рази більше винограду, ніж у 2016-му, а заробили так само. Вже у 2018 році всіх людей розраховували. Обіцяли викликати на роботу у новому сезоні, але досі люди без роботи. Тоді працювало більше 70 чоловік. У нас все було! Своя пекарня, свиноферма, свій млин, маслобійня. Наші кавуни по всій Україні знають. До нас Кучма приганяв машини за кавунами, – ностальгують жінки.

Микола Підгородинський

Читайте також: «Люди мають отримати свої паї, іншу землю – «обнулити»: колишній директор радгоспу «Виноградна долиина» щодо його приватизації

За їх словами, нинішній директор Максим Максимов рідко з’являється на підприємстві.

— Останній директор взагалі не з’являється, він поставив заступника в радгоспі, в якому немає людей. Там три бухгалтери, касир, три сторожа і їх двоє. Це смішно! Над ким ви працюєте, що ви там робите? І всі тільки розповідають про збитки та борги. Де ж вони беруться ті борги? Нічого не купується, не будується. Зерно вивозять, де ж гроші ділись? А на сьогоднішній день ми взагалі залишились зовсім без нічого. Як далі жити? – нарікають вони.

Натомість, члени аграрної комісії запропонували співробітникам «Виноградної долини» більш обґрунтовано підготуватись до цього питання, привести до ладу юридичну базу, та виступити на найближчій сесії облради із конкретним рішенням у ситуації, що склалась.

Нагадаємо, раніше депутати облради звертались до Кабміну, щоб роздержавити ДП «Радгосп «Виноградна долина». Згідно розпорядження Кабміну ДП «Радгосп «Виноградна долина» передано до сфери управління Фонда державного майна.

Новости по теме

| | |