Супутниковий моніторинг посівів — майбутнє агропромислового комплексу України, — експерт

26 февраля, 2020

За супутниковим моніторингом посівів — майбутнє агропромислового комплексу України. Ці інноваційні технології вже починають впроваджуватись. Про особливості технологій 4.0 розповів менеджер компанії RHIZA DIGITAL, Agrii  «ТОВ Агроскоп Інтернешнл» Андрій Галявін. Презентація відбулась під час  форуму «АгроВесна – 2020», — інформують кореспонденти «АгроЮг».

 У зв’язку з кліматичними змінами зараз є дуже актуальним моніторинг землі, врожаю, — розповідає експерт. Його компанія впроваджує технології 4,0 — супутниковий моніторинг, який направлений підвищити ефективність врожаю. В світі вже використовуються технології — 5.0 — тобто вирощування культур без участі людини: безпілотні трактори, комбайни, оприскувачі. Але Україні необхідно пройти етап 4.0, який зможе якісно покращити врожайність культур, — розповідає Андрій Галявін.

Продукт компанії Agrii  — це цифрова технологія, інструмент якої не надає відповіді, що робити і як робити, а допомагає проаналізувати і прийняти зважене рішення, — пояснює Андрій.

«Це інтегрована платформа, яка містить в собі погодний модуль, супутникові дані, знімки оптичні, ротальні, агрономічний модуль, який помагає розраховувати певні параметри, карти завдань, мобільний додаток, який допоможе робити польові огляди, звіти і визначати проблеми в тих ділянках поля, в яких вони є»

Модуль планування з геоприв’язкою допомагає в обмірюванні полів в різних форматах, визначати аналізи грунту відповідно до зонування, також в системі є погодний модуль, який прив’язаний до агрономічних рішень. Він визначає температури, опади, вологість повітря, прогноз на 5-7 днів.  Дані погодного модуля беруться з державних метеостанцій та приватних метеостанцій, які стоять в господарствах і скидають дані в інтернет.

«Ми можемо прогнозоувати кількість опадів рік на рік, розуміти скільки в нас є вологи, підбирати сроки посівів гібридів. Можемо подивитись, коли існують оптимальні умови для висівання різних гібридів».

За допомогою супутникового моніторинга можна використовувати диференційований підхід при обробці полів, та визначати стан грунтів, можна вибірково удобрювати ділянки полів, які найбільше цього потребують.

Існують спеціальні датчики, що відстежують температуру ґрунту, рівень її вологості, стан здоров’я рослин. Це, по-перше, дозволяє передчасно виявити ознаки захворювань сходів, а по-друге — відстежувати рівень вологи в грунті і таким чином ефективніше вибудовувати графіки поливів.

Окрім цього технології компанії дозволяють відстежувати границі поля за допомогою GPS і віддалено вивчати стан оброблених площ.  Сенсори для аналізу грунту здатні визначати його склад і  стан рослинності.

«З чого ми можемо почати, щоби рухатись в технології 4.0: зробити зонування грунту, зробити аналіз грунту з рекомендаціями живлення, підключення до цифрової платформи, використання диференціонованого внесення і переобладнання. Це перший крок для того, щоби бути більш ефективним і успішним», — пропонує Андрій Галявін. 

Загалом всі ці інновації мають на меті лише одне — мінімізувати фізичну працю і підвищити екфестивність, — підсумував експерт.

Нагадаємо, що німецькі спеціалісти в галузі годівлі свиней презентувалив  Україні власні новітні розробки — натуральні пробіотики, які покликані покращити здоров’я свиней та сформувати комфортні умови для їх харчування. 

Новости по теме

| |