Зона ризикованого землеробства зміщується на 200-300 км на північ – експерт

27 февраля, 2020

Починаючи з 2000 року в світі катастрофічно різко піднявся температурний режим, і зараз ми живемо в умовах дуже серйозних змін клімату. Це неабияк впливає на культури, які варто вирощувати в тому чи іншому регіоні. На цьому зауважив доктор с.г.н, професор Миколаївського національного аграрного університету Михайло Федорчук під час щорічної конференції «Український трав’яний бізнес 2020», яка відбулась в Миколаєві за підтримки Фонду «Ласка» та Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва.

— Сьогодні сценарій один – зміни клімату і температурні режими однозначно піднімаються. Все те, що ми з вами традиційно вирощували: озиму пшеницю, інші культури – вже не підходять. Потрібно шукати вихід із того положення, який є на сьогоднішній день, – каже Федорчук.

Середня багаторічна температура щорічно змінюється. Експерт зазначив, що на сьогоднішній день в Україні зона ризикованого землеробства зміщується на 200-300 км на північ, що, в свою чергу, потребує змін видової і сортової структури посівів зернових і круп’яних культур, строків посіву і густоти рослин.

— Ми повинні бути озброєні, не повинні стояти на місці. Є така ситуація, потрібно щось робити. Південний регіон України входить в зону пустелі. Про це потрібно говорити. Науковцями доведено що в найближчі 10 років зима буде така як в цьому році. Є над чим замислитись, – підкреслив Михайло Федорчук.

Вже зараз все більше виробників в Україні починають розвивати напрямки, про які ще декілька років тому неможливо було говорити.

— Ми сьогодні говоримо про нішеві кульутри такі як хурма, озіміна, зізіфус та інші, які виходять на заміну тим, до яких ми звикли. Раніше ми не могли говорити і про вирощування ківі, яке вже на Одещині вирощують на 16 га. І, в першу чергу, це ефіроносні культури, – зазначив він.

Федорчук вважає, що лише за умов, коли виробники побачать партнерів в науковцях, а науковці, навпаки, побачать партнерів у виробниках, переробниках і реалі заторах, лише тоді Україна зможе ефективно протистояти жорстким погодним умовам.

Новости по теме

| |