Агроекономіка та планування: в Миколаєві експерти надали практичні поради виробникам ефіроолійних та лікарських рослин

26 февраля, 2020

Зацікавленість вітчизняних виробників до вирощування нішових ефіроолійних та лікарських культур з кожним роком зростає. Та у багатьох з них на порозі впровадження самої ідеї в життя чи вже в процесі виникає багато практичних питань, а також щодо економічних розрахунків виробництва. Про це детально йшлось під час щорічної конференції «Український трав’яний бізнес 2020», яка відбулась в Миколаєві 25 лютого за підтримки Фонду «Ласка» та Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва.

— Питання щодо можливості зайнятись вирощуванням тієї чи іншої культури, в тому числі лаванди і лавандину предстало доволі гостро на сьогоднішній день у зв’язку із анексією Криму і вільним ринком відносно території України. Ці культури користуються попитом. І щотижнево, щоденно мені телефонують щодо можливості вирощування цієї культури, починаючи з південних і до північних регіонів України. Запитують, чи можна її виростити, як це економічно доцільно зробити, – розповідає про попит на вирощування ефіроолійних культур завідувач кафедри рослинництва і садово-паркового господарства МНАУ Олег Коваленко.

Зокрема, він наводить приклад, що в Україні є декілька підприємців, які на сьогоднішній день успішно вирощують на декількох гектарах ту саму лаванду.

Олег Коваленко

В свою чергу, Володимир Бунецький, експерт в області дослідження кон’юнктури ринку, зауважив, що український виробник має разючу відмінність від виробників США та країн ЄС. І тому дуже важливо від самого початку запуску виробництва та вирощування будь-яких трав розробити детальний проект та зробити вагомий внесок у матеріально-технічну базу.

— Як українці відрізняються в реалізації проектів від американців. Це дуже важливий момент. Як правило, в період від вирощування до переробки у нас ніхто не робить ніяких серйозних проектів. Спочатку думають, що буде це займати стільки-то часу і стільки-то грошей. А коли починають будувати, виявляється, що потрібно часу в два рази більше, і грошей більше. Ті ж американці, навпаки, вкладають шалені гроші в проектні роботи, обов’язково це роблять під проектним управлінням, потім швидко будують, – розповідає експерт.

Володимир Бунецький

Окрім того, в ході зустрічі експерти зачепили питання зміни клімату, і того, на що в сьогоднішніх умовах варто звертати увагу виробникам при вирощуванні ефіроолійних рослин.

На заході були присутні фермери не тільки з південних регіонів України, а з Дніпра, Полтави, Вінниці, Києва, а також з Болгарії. Кожен з учасників мав змогу поспілкуватись з експертами та обмінятись власним досвідом.

Михайло Федорчук, доктор с.г.н., професор МНАУ

Новости по теме

| | | | |