Підтримка аграріїв урядом — мізерна, — експерт

26 февраля, 2020

Державна підтримка українського агропромислового комплексу є мізерною. І це не сприяє підвищенню ефективності вітчизняних сільгосповиробників. Таку думку в коментарі УНН висловив економіст Олександр Охріменко.

І це в той час, як розвинені країни світу коштів на підтримку аграрної галузі не шкодують. Там вона цілеспрямована, каже експерт. Так, до прикладу ЄС дотує, переважно, холдинги. Останні повертають інвестиції у вигляді створення нових робочих місць, формування позитивного іміджу країни у світі та сумлінного відрахування податків, пояснює Охріменко.

«Тож, нам треба взяти за приклад досвід Європи. Європейці підтримують холдинги не лише шляхом видачі дотацій. Там є державна, політична і геополітична підтримка — все для того, щоб внутрішні виробники завойовували нові ринки. Тому, якщо ми хочемо, щоб Україна впливала на світову економіку, щоб українські холдинги могли конкурувати із міжнародними — дотації і державна підтримка мають бути саме для них» , — пояснює фахівець.

Америка також дотує переважно холдинги, продовжив Охріменко.

«І така практика принесла Америці свої плоди: сьогодні американські великі транспортні корпорації впливають на весь світ, бо із самого початку їх підтримувала держава. Якщо ми хочемо розвивати експорт, будувати кораблі, порти, аграрні корпорації, а це собі можуть дозволити тільки холдинги, то нам треба брати досвід Америки за приклад. І тоді українські корпорації будуть впливати на весь світ, заробляючи великі гроші для України. Це і робочі місця і податки в Україні. Це стосується усіх галузей, і агарної зокрема», — каже Охріменко.

Експерт також прокоментував наміри уряду забрати держпідтримку у холдингів, і направити кошти на компенсацію процентної ставки за кредитами фермерам.

«Це просто розпилення грошей, безглузде. З часом це закінчиться скандалом і не знайдуть ні фермерів, ні процентів. Треба перестати критикувати дотації, вони не такі страшні. Краще порахувати скільки холдинги, які освоїли дотації, повернули податків у державний бюджет. Адже саме холдинги сьогодні працюють по-білому», — каже Охріменко.

Напомним, что эксперт рассказала, какие будут условия кредитирования фермеров после открытия рынка земли.

Новости по теме

|