Ціни на яблука поступово знижуються

22 сентября, 2017

Ціни на деякі сорти яблука в Україні поступово знижуються. За даними продавців, на гуртових ринках попит на десертне яблуко почав уповільнюватись ще в першій половині вересня. Учасники ринку вважають, що це пов’язано з конкуренцією між іншими фруктами, які дешевші від яблука і в достатній кількості присутні на ринку. Саме тому, тільки за останній тиждень, ціна на десертне яблуко на торгових майданчиках просіла на 5-7%, повідомляє Інфо-Шувар.

«Покупці сьогодні віддають перевагу сливі та винограду, ціни на ці фрукти, в порівнянні з минулим роком, майже не змінились, а от яблуко подорожчало мінімум на 30%», — розповідає Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

Зниження ціни на фоні зростання загальної пропозиції яблука та інших фруктів відзначають і фахівці ТОВ «Фруктовий проект», які регулярно спілкуються з українськими садівниками.

«На ціну яблука сьогодні впливає не лише сезонне збільшення пропозиції фруктів, а і якість продукції. В цьому сезоні, в багатьох регіонах відзначається зниження врожайності. Крім того, ряд господарств має яблука пошкоджені градом. Звичайно, продукцію нижчої якості виробники не закладають в сховища, а намагаються реалізувати  якомога швидше. Це одна із причин зниження цін на фоні загального збільшення пропозиції»  – коментує ситуацію на ринку Олена Поперечна, директор ТОВ «Фруктовий Проект».

Цікаво, що у середині вересня минулого року, ситуація з попитом була аналогічною – продажі відбувались досить повільно, втім, ціни були на 30-40% нижчими.

Новости по теме

|