Планета стає зеленіша, що сповільнює глобальне потепління – експерти

23 февраля, 2020

Науковці заявляють, що Земля нагрівалась би ще швидше, ніж це відбувається зараз, якби не посилення росту рослин, пише NASA.

Вчені встановили, що світ зеленіший, ніж був на початку 1980-х. І оновлені карти показують, що тенденція триває. На думку дослідників, серед наслідків є певне сповільнення глобального потепління

В останні роки найбільший приріст рослинності зафіксовано в Індії та Китаї: там інтенсивніше вирощують сільськогосподарські рослини, а уряди зосередилися на тому, аби зберігати і навіть розширювати лісові площі. Окрім цього, зеленішими стали також північні й арктичні регіони — це, як не парадоксально, результат саме потепління.

Використовуючи дані супутників вченим вдалось визначити причини та наслідки глобального «озеленення». Серед ключових результатів: зростання рівня СО2 в атмосфері, що у свою чергу стимулює фотосинтез та ріст рослин.

За прогнозами вчених, надалі рослинність споживатиме частину вуглекислого газу і при цьому виконуватиме функцію листової транспірації. А це певною мірою робить повітря прохолоднішим.

Науковці вважають, що глобальне «озеленення» з 1980-х років могло зменшити глобальне потепління на 0.2-0.25°С. Іншими словами, світ був би ще теплішим, якби не побільшало рослинності.

«Іронічно, що ті самі викиди вуглецю, які відповідають за шкідливі зміни клімату — також підживлюють ріст рослин. А це, своєю чергою робить глобальне потепління дещо помірнішим», — зауважив Jarle Bjerke з Норвезького інституту досліджень природи.

Згідно з кліматичними моделями, майбутнє виглядає ще зеленішим.

Новости по теме

| |