«Ринок ще не заповнений навіть на 10%» – експерт про впровадження агродронів в Україні

21 февраля, 2020

Вже більше двох років компанія «Skysmart» використовує агродрони для ефективного управління землеробства. Її представники замовляють безпілотних літальних апаратів (БПЛА) в Китаї, а вже в Україні роблять доробки та вносять необхідні модифікації. Керівник служби технічних сервісів компанії Андрій Ременюк розповів в коментарі «АгроЮг», на яких дронах вони спеціалізуються та чи збільшується попит на використання безпілотників в агросекторі.

Наша мапа замовлень – вся Україна. Орієнтуємось під замовлення, і працювали вже в багатьох областях. Можемо в принципі зараз покривати до 500 га, – зазначає Ременюк і каже, що у 2020 році планують закупити до 10 дронів.

Агродрони працюють на автопілоті, але попередньо необхідно провести ряд процесів із вивчення місцевості, скласти карту і провести необхідну аналітику полів.

Це не DJI, який може освоїти кожна домогосподарка за 15 хвилин. Дрони працюють по попередньо складеним картам завдання. Тут має місце досвіду навиків пілота, треба приїхати на поле раніше, оцінити ситуацію, перешкоди. Тому що сам дрон працює на автопілоті. Ми йому побудували маршрут – він його буде відпрацьовувати. Можлива ручна корекція, але все ж потрібне попереднє ознайомлення, – розповідає Андрій Ременюк.

За допомогою безпілотників можливе диференційне внесення ЗЗР та добрив, проведення фумігації та дезінсекції прилеглих посадок та лісосмуг, проведення точних обмірів площ, найточнішого планування витрат, контролю виробництва та техніки, витрат матеріальних ресурсів Створення картограм розподілу поживних елементів на підставі проведених лабораторних досліджень проб, відібраних за точними GPS координатами та формування карт-завдань для техніки та ін..

Ременюк зазначає, що наразі в Україні пішла тенденція до зросту попиту на послуги БПЛА в сільському господарстві, але поки цей ринок не заповнений навіть на 10%.

— Зараз впровадження агродронів у роботу в Україні на початковій стадії. Ринок ще навіть на 10% не заповнений. Ми в МХП в минулому році 180 га обробили, у цьому році вже є замовлення на 3300 га. І це тільки одна корпорація. Зараз це набирає популярності. Вони набагато краще працюють, ніж агролітаки. Дрон може працювати на відстані 1 м від рослини, а агролітак – близько 20 м, через що відбувається значна втрата рідини. Часто буває, що сусідні посіви і села накриває. А дрон точково покриває насадження, – пояснює особливості роботи з дронами експерт.

Нагадаємо, раніше в Україні створили аеродрон для обробки полів з повітря.

Новости по теме

| | | |