Експерт розповіла про умови кредитування фермерів в банку після відкриття ринку землі

20 февраля, 2020

На десять років — такий максимальний термін, на який українські фермери можуть взяти кредит у банку, якщо приймуть закон про землю. Під заставу можна віддати власні паї. Про це під час панельної дискусії «Агробізнес у нових реаліях» на форумі «АгроВесна – 2020» розповіла Юлія Коцар — начальник управління підтримки та розвитку агробізнесу, Crédit Agricole Bank, — інформує кореспондент «АгроЮг».

Вона відзначила, що цей механізм наразі лише розробляється.

«Якщо ми кажемо про відкриття ринку землі, ми також готуємось разом з державою, разом з НАБУ. Дуже часто обговорювали можливі напрямки співпраці. В банку зараз іде спілкування щодо того, які інструмент фінансування буде, як він повинен виглядати, що повинно бути заставою. Поки можу точно сказати, що це буде довгострокове фінансування. Також це буде інструмент фінансування, який дозволить задовольнити потреби кожної людини»

Юлія Коцар 

Далі під час дискусії стало зрозуміло, що термін кредитування для аграріїв буде різним: для корпортативних клієнтів — 5-7 років, для малих клієнтів —  до 10 років. Окрім цього є можливість надвати альтернативні варіанти під заставу, наприклад майно. Наразі очікується остаточне прийняття закону, аби фіналізувати всі пропозиції ринку.

Стало відомо, що наразі банки готові видавати кредити компаніям, які мають землі від 200 гектар, але розробляється механізм, що дозволить кредитувати і малих фермерів.

Нагадаємо, що під час форуму голова асоціації тваринників України Ірина Паламар закликала українців боронити землю країни і не дозволити продавати її іноземним компаніям.

18 лютого відбулось офіційне відкриття міжнародних виставок «Зернові технології 2020», «Agro Animal Show 2020» та «Фрукти. Овочі. Логістика 2020». Нагадаємо, 13 листопада народні депутати у першому читанні підтримали законопроект №2178-10, який передбачає скасування мораторію на продаж землі в Україні.

Читайте також: Аграріям пояснили, як зберегти розпайовану землю.

Читайте також: Названо напрямки держпідтримки при відкритті ринку землі.

Нагадаємо, аграрний комітет презентував фінальний варіант земельного законопроекту про землю № 2178-10 до голосування.

Новости по теме

| |