До 2024 року уряд хоче залучити $10 млрд інвестицій для розвитку українських сіл

20 февраля, 2020

Згідно з планом уряду очікується створення 200 тисяч робочих місць на селі, збільшення кількості селянських (фермерських) господарств і малого й середнього бізнесу та наближення споживання до рівня сусідніх країн  до 2024 року. Про це повідомляє прес-служба МЕРТ.

«Для нас важливо посилити співпрацю з міністерствами, оскільки уряд працює над спільною метою — жителі села мають отримати хороші умови життя та гідні заробітні плати. У межах реалізації програми Кабміну спільно з народними депутатами Мінекономіки вже працює над 16 законопроектами. Для нас як міністерства важливо, щоб українці мали легальну роботу з гідною оплатою праці. Одне з наших завдань – забезпечити умови, за яких жителі сільської місцевості мають мінімальні відмінності у комфорті життя від жителів міст. Це можливо завдяки залученню прямих інвестиції в село в обсязі $10 млрд до 2024 року та створення інструментів сільського розвитку в селах, зокрема посилення конкурентоспроможності малих та середніх виробників», – зазначає міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Повідомляється, що уже покладено початок реалізації ключових змін для галузі, які сприятимуть детінізації ринку та зроблять державні послуги у сфері земельних відносин доступними та зручними для користувача. Є комплекс законопроектів, які стимулюватимуть розвиток аграрного сектору, малих та середніх виробників.

«Протягом цього часу ми активно працюємо над суміжними законопроектами, які підготують сектор та населення до реформи. До 1 жовтня 2020 року забезпечимо доступ до фінансування, зокрема на держпідтримку вже передбачено 4 млрд грн на програму здешевлення кредитів для фермерів та 240 млн грн на створення Фонду часткового гарантування. Також проводиться робота з унеможливлення рейдерства, передачі землі громадам, дерегуляції землеустрою, створення прозорої систем електронних аукціонів, удосконалення переважного права орендаря та запровадження моніторингу та антимонопольного контролю. Крім того, законопроектом 2178-10 передбачається створення Фонду розвитку сільських територій, кошти до якого поповнюватимуться від продажу землі», – йдеться в повідомленні.

Новости по теме

| | |