Аграрний комітет ВРУ підтримав план приватизації ДП «Укрспирт»

19 февраля, 2020

У вівторок, 18 лютого, під час засідання Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики народні депутати підтримали план роботи з підготовки до приватизації ДП «Укрспирт», запропонований Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Від Мінекономіки взяли участь у заході міністр Тимофій Милованов і заступники міністра Тарас Висоцький та Юлія Свириденко, від ДП «Укрспирт» –  т.в.о. директора Сергій Блескун.

Т.в.о. директора ДП «Укрспирт» Сергій Блескун презентував стратегію приватизації 41 підприємства. Для реалізації цього механізму необхідно завершити реєстрацію майна спиртових заводів за ДП «Укрспирт»,  майно передати на приватизацію до Фонду державного майна України (ФДМУ) як «окреме майно» (пулом основних засобів кожної цілісної виробничої дільниці), з можливістю не завершувати реорганізацію підприємств. Це дозволить передати об’єкти на приватизацію у найкоротші строки.

«Заплановано в цьому році до Фонду держмайна передати перших 36 підприємств ДП «Укрспирт», в яких все майно зареєстроване, або частково зареєстроване — до 15 травня, інших 5 – до 16 червня, а  підприємства Концерну «Укрспирт» — до 1 липня. Фонд держмайна, в свою чергу, підготує підприємства до продажу та виставить їх на аукціони через платформу ProZorro.Продажі», – зауважив заступник Міністра Тарас Висоцький.

Також він наголосив, що приватний бізнес з 1 липня 2020 року матиме змогу отримати ліцензію на виробництво спирту.

Варто нагадати, що з 1 січня 2020 року набув чинності закон щодо роздержавлення спиртової галузі згідно з яким з 1 липня 2020 року скасовується державна монополія на виробництво спирту, зокрема, як лікарського засобу, а також для медичних і ветеринарних цілей. Документ дозволяє компаніям будь-якої форми власності виробляти спирт за умови отримання ліцензії, а також проводити повну лібералізацію експорту спирту з України.

Новости по теме

| | | |