Україна за останні півроку збільшила експорт яблук в 7 разів

19 февраля, 2020

У період із серпня 2019 року по січень 2020 року Україна імпортувала 7,1 тис. тонн яблук, що в 7 разів більше, ніж у попередньому сезоні. Про це повідомляє east-fruit.com.

«За перші шість місяців поточного сезону експорт українського яблука був трохи менше 14 тис. тонн, в той час як роком раніше до кінця січня було експортовано вже понад 25,6 тис. тонн яблука. Навіть у сезоні 2017/18 років, коли урожай яблука в Україні постраждав від весняних заморозків, до кінця січня було експортовано вже 21,6 тис. тонн яблука нового врожаю», — зазначають аналітики.

За словами експертів, високі внутрішні ціни на яблуко в Україні в поточному сезоні стимулюють їх імпорт. Основний обсяг яблука для свіжого ринку ввозиться з Польщі, хоча на ринок вже почали надходити і перші партії яблука преміальної якості з Італії, які продаються у високому ціновому сегменті.

«В такій ситуації дуже складно експортувати яблука, так як і Польща та навіть Молдова були більш конкурентними за ціною на яблука, ніж Україна», — пояснює Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Таким чином, з початку 2020 року, більшість сортів яблук на ринку України подорожчали на 10−20%.

«Експорт яблук в попередньому сезоні активізувався в січні–березні, проте в цьому році обсяги експорту цих фруктів з України були нижче, ніж в грудні. Проте, Імпортери фруктів відзначають перспективу зростання середньої ціни на яблуко на ринках ОАЕ, Саудівської Арії та країнах Азії (Сінгапур, Малайзія) у зв’язку зі скороченням обсягів поставки дешевих яблук з Китаю. У зв’язку із небезпечними коронавірусом, багато країн ввели ембарго на поставки продуктів з Китаю, що не могло не позначитися на цінах», — додають експерти.

Однак, уже в кінці 2019 року Україна почала активніше експортувати яблука в ОАЕ, Малайзію, Саудівську Аравію, Оман, Бахрейн і навіть Бангладеш. Тому, не виключено, що експорт українського яблука в лютому–березні все-таки виросте.

«В минулому році холодна весна зіграла на руку постачальникам яблук по всій Європі, так як на ринках ЄС в квітні–травні майже не було суниці садової та черешні, і споживання яблук істотно зросла. В Україні холодна весна також допомогла розтягнути сезон реалізації яблук, що, в сукупності з ростом попиту в ЄС, допомогло значно підвищити ціни в травні-червні 2019 року», — зазначає Ярмак.

Багато українських садівники розраховують на такий же сценарій розвитку подій на ринку в 2020 році.

Новости по теме

| |