«Ціни йдуть донизу»: в Україні на 17% подешевшала картопля

19 февраля, 2020

Наразі на гуртових ринках картоплю продають за ціною 6,5-7,5 грн/кг. У порівнянні із січнем ціни просіли на 17% і фактично зрівнялись із цінами минулого року. Про це повідомляє інтернет-ресурс info.shuvar.com.

У лютому 2019 року картопля на «Шуварі» коштувала 5−6 грн/кг. За період зберігання картопля в Україні подешевшала на 50%.

«На початку осені ціни були невиправдано роздутими. Ті українці, які не піддалися паніці, сьогодні можуть купувати картоплю в 1,5 рази дешевше, ніж ті, що рятувались від можливого дефіциту у вересні. Але, на жаль, від цього постраждали не тільки пересічні українці. Фінансові втрати сьогодні рахують ті підприємці, які скуповували картоплю у вересні з метою перепродажу ближче до початку весни. Пропозиція весь сезон підсилювалась рекордними обсягами імпорту, з другої половини зими власні запаси почали розпродовувати і українські фермери. А населення сьогодні продовжує використовувати запаси, які були зроблені у вересні, тому попит доволі помірний. Саме через це ціни йдуть донизу», — каже Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

На думку пані Гетьман поточна ситуація на ринку каже про те, що дефіцит картоплі та овочів «борщового набору» в Україні – це виняток. Навіть якщо не вродило місцевих господарствах, нам завжди допоможуть сусідні країни, бо в нас немає жодних обмежень щодо імпорту цієї продукції.

Читайте також: «Нестабільність курсу та імпортозаміщення низькосортною картоплею: що призводить до кризи картоплярства в Україні»

Починаючи з серпня, Україна не зупиняючись імпортувала картоплю. У період з липня по січень на наш ринок було завезено 262 тис. тонн картоплі — безпрецедентний обсяг імпорту за всі роки незалежності. Торгова інфраструктура України дозволяє досить оперативно і рівномірно розподіляти пропозицію картоплі по всій території країни. Тобто вузьким місцем залишається недалекоглядність українських трейдерів та виробників, а також відсутність ефективної комунікації між ними в ланцюзі поставок.

Новости по теме

| | | |