Форум «Агровесна» зібрав понад 500 компаній з України та 21 з різних куточків світу

19 февраля, 2020

В Києві відбувся перший день масштабного міжнародного форуму «АгроВесна-2020. Про це інформує кореспондент «АгроЮг».

18 лютого відбулось офіційне відкриття міжнародних виставок «Зернові технології 2020», Agro Animal Show 2020 та «Фрукти. Овочі. Логістика 2020» за участі поважних гостів з різних країн та профільних представників чиновників України.

Відзначимо, що цьогоріч форум проходить на площі 27 тис.кв.м. В ньому беруть участь понад 500 компаній з усіх регіонів України та 21 з різних країн світу. На виставках форуму представлені 6 країн світу – Німеччина, Франція, Нідерланди, Велика Британія, Данія, Австрія, Турція.

В рамках агровиставок пройдуть різноманітні форуми та традиційні дні Франції і Німеччини в Україні.

Під час офіційного відкриття виступив заступник міністра внутрішньої економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький. Він зазначив, що Україна лишається дуже вразливою до світових цін.

— Дивлячись на 2019 рік ми бачимо, що валова продукція сільського господарства в цінах 2010 року зросла на 3 млрд грн. Хоча фізичний обсяг зернових зріс на 5 млн тонн, то світові ціни знизилися. Ми лишаємось чутливими до світової коньюктури, – сказав він.

Тарас Висоцький відзначив, що подібні форуми дуже важливі для України, оскільки допомагають в першу чергу українським виробникам виходити на новий рівень та говорити про себе.

— Я впевнений, що завдяки таким дискусіям можна буде продовжувати цей тренд – розвиток аграрного сектору. Потенціал його використаний в Україні лише на 30%. В таких умовах українським виробником можна пишатись, – підсумував Висоцький.

Голова асоціації тваринників України Ірина Паламар зазначила, що Україна не лише житниця Європи. Хотілось би, щоби саме в Україні відкривалися нові підприємства та потужності.

— Ми – українські виробники, мріємо, щоб українських виробників і компаній було в десятки раз більше. Дякуємо іноземним партнерам за те, що вони працюють тут. Але хотілось, аби вони окрім того, що просто добували ресурси, будували тут ферми, підприємства і створювали тут підприємства з додано вартістю, – зауважила Паламар.

«Ми – не аграрна країна, ми – промислова країна», – відзначали інші виступаючі в своїх промовах. Щодо іноземних гостей, то вони підкреслювали, що їм важливо розвивати співпрацю з Україною. Їм приємно, що виставка щороку оновлюється і є однією з найбільших та найзначущих в Україні.

Новости по теме

| | | |