За належної держпідтримки сімейних ферм через кілька років Україну очікує молочний бум – експерт

14 февраля, 2020

За умови фінансової підтримки молочних сімейних ферм Україна зможе через 3-5 років отримати справжній молочний бум. Таку думку озвучив Михайло Корилкевич, президент «Української кооперативної федерації» (УКФ), повідомляє Укрінформ.

За його інформацією, в Україні вже працює 23 сімейні молочні ферми, невдовзі планують відкрити ще 25. Однак охочих розвивати молочну галузь значно більше.

«Ми отримали майже 400 заявок на відкриття сімейних молочних ферм лише на першому етапі реалізації проєкту», – розповів  Корилкевич під час засідання круглого столу «Дорожня карта розвитку та фінансування малого і середнього фермерства» в Києві.

За словами президента УКФ, необхідно інвестувати в реалізацію проєкту розвитку молочних ферм майже $600 млн. Тоді кількість сімейний молочних ферм сягне 5 тисяч. Вкладені кошти  окупляться за якихось 2-4 роки, переконаний Корилкевич.

«Якщо ці 5 тисяч сімей набудуть підтримку і досвід, через 3-5 років у нас буде “вибух” економіки на селі. Це, у свою чергу, дасть можливість зберегти село, зберегти родину, зберегти громаду, і дасть до економіки країни плюс 12 млрд грн», – вважає Корилкевич.

Проєкт розвитку сімейних молочних ферм стартував у 2017 році. Адже на сьогодні, маючи досить вигідне географічне розташування та сприятливі для розвитку молочної галузі кліматичні умови, Україна втрачає молочні ферми з кожним роком. У той час, як в сусідній Польщі вони розвиваються.

Окрім того, за приблизно однакової кількості поголів’я на фермі, в Україні господарства збирають значно менше молока, ніж у Польщі.

На думку Михайла Корилкевича, причина в низькому технічному оснащенні українських молочних ферм. Доступ до сучасних технологій має кардинально змінити ситуацію.

Новости по теме

| | | | |