В 10 раз дешевше, ніж наземна обробка полів: можливості українського аеродрону

11 февраля, 2020

Все більше проблем виникає у аграріїв через зміни клімату та зсув кліматичних зон. Швидкі рішення та оперативні дії стають обов’язковими умовами ефективного ведення сільського господарства. Традиційні обприскувачі мають середню швидкість 10 км/год, тоді як AeroDrone DR-60 справляється із завданням втричі швидше, — інформує Аgroportal.ua.

Команда, яка працює над проєктом AeroDrone, почала роботу в 2015 році з трьох видів маленьких літаків, які можна назвати літаючими лабораторіями. DR-60 розробили вже в 2017 році.

Вперше Наглядова рада «Українського фонду стартапів» цього року відібрала 8 кращих для подальшого фінансування. Зокрема, три презентовані проєкти спрямовані на аграрний сектор. За результатам пітчу перше місце в рейтингу зайняв AeroDrone — мультифункціональний безпілотний літак з великим корисним навантаженням та довготривалим польотом для виконання різних галузевих завдань.

«Взагалі в розробці у нас є декілька моделей, від маленьких до великих, і на цьому не плануємо зупинятися. Але зараз ми прийняли рішення стандартизувати нашу технологію на базі DR-60», — розповідає в коментарі для AgroPortal.ua засновник стартапу AeroDrone Юрій Педерій.

Дана модель є багатоцільовою з магічною шісткою: може піднімати до 60 кг з тривалістю польоту 6 годин з автоматичним польотом до 600 км.

Однією з можливостей дрону є моніторинг фітосанітарного стану поля. Також спеціалістами розроблена програма Mission possible, яка планує польотне завдання для дрону.

Джерело фото: з особистого архіву Юрія

Джерело фото: з особистого архіву Юрія Педерія

«Наприклад, у вас є 10 полів на великій відстані одне від одного. За допомогою програми можна запланувати маршрут, щоб охопити ті ділянки, які вам цікаві. Потрібно завантажити кордони полів, і програма сформує польотну місію для дрона», — говорить Юрій Педерій.

Камера, якою оснащений дрон, належить компанії Taranis. «Дана компанія має великий досвід в аналізі, тому на основі знімків можна проаналізувати та розпізнати бур’яни на полях для подальшого точкового внесення ЗЗР з допомогою AeroDrone, — додає стартапер. — Ми починали з суцільного обробітку поля, з часом перейшли на багатоточковий, що дозволяє обробляти ті частини поля, які цього потребують».

Обробіток AeroDrone в 10 разів дешевший від наземного обробітку ґрунту. 

Розробники дрона наводять статистику, що лише 1/10 полів обробляється за допомогою дронів або авіації. Тому головним конкурентом є саме наземна техніка.

«Представлений дрон, звичайно, дешевший, ніж традиційний обприскувач, але дорожчий за вже відомі китайські моделі. Хоча ми декларуємо, що економимо саме на операційних витратах івиконуємо поставлене завдання в рази швидше», — коментує засновник стартапу AeroDrone. 

Також він додає, що традиційний обприскувач важкий, витрачає тонни води, відповідно —палива. «В середньому обприскувач потребує 1,2 л/га дизелю. AeroDrone виконує ультрамалооб’ємне обприскування. Нам потрібно пів стакана пального, щоб обробити 1 гектар поля», — наводить приклад Юрій Педерій.

Джерело фото: AeroDrone

Джерело фото: AeroDrone

Можливості AeroDrone не зупиняються на сільському господарстві, оскільки його можна використовувати в інфраструктурі, картографії, лісовому господарстві, транспорті та інших сферах.

«До сьогодні у нашої компанії фокус був не на Україну, а на країни Північної Америки, куди ми вже поставили два комплекси, хоча зацікавленість серед українських компаній також є, — каже стартапер. — Ми поставили собі завдання налаштувати серійне виробництво дронів, яке буде в Україні, й вийти на 1 комплекс у тиждень. І кошти «Українського фонду стартапів» нам у цьому дуже допоможуть».

Інноватори планують будувати українське виробництво, де працюватимуть також українські спеціалісти. Розробниками як дрону, так і програми Mission possible є вітчизняні спеціалісти, вихідці з НАУ, КПІ, ХАІ.

«У нас в команді технічні конструктори з традиційної авіації, ті, хто розробляв на ДП «Антонова» великі літаки, в тому числі «Мрію». Ми застосували всі технології, які є у пілотній авіації, — те, що надійне і перевірене роками», — резюмував Юрій Педерій.

Нагадаємо, що український стартап «Аеродрон» створив багатофункціональний вантажний безпілотний літак, який може обробляти поля з повітря.

Новости по теме

| |