В Україні за минулий рік ліквідовано десятки молочних господарств – експерт

10 февраля, 2020

В Україні за 2019 рік різко скоротились кількість молочних ферм. Віце-президент Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк зазначає, що така тенденція пов’язана з неефективною державною політикою, що штовхає фермерів до ліквідації своїх молочнотоварних господарств. Про це вона заявила в ефірі радіо «Колос».

Експерт наголосила, що якщо у попередні 5 років свою діяльність припинили невеликі молочні ферми, то в останній рік — середні, котрі істотно вклалися у молочний сектор.

«Як результат — зниження об’ємів молока, що надходить на переробку. Тільки за перше півріччя 2019 року переробна галузь не дорахувала більше, ніж 900 т молока щодоби», — розповіла Лавренюк.

Також віце-президент Асоціації виробників молока наголосила, що негативна тенденція почалася з березня минулого року, коли господарства втрачали по 2-3 тисячі промислових корів.

«За відсутності гарантій і пільг, аби зберегти за собою земельний банк, без якого молочнотоварна ферма не зможе забезпечити себе кормами, підприємці почали стрімко вирізати худобу», — підсумувала Ганна Лавренюк.

Новости по теме

| | |