Крим ризикує втратити до третини врожаю зернових

8 февраля, 2020

Аграрії Криму побоюються, що посушлива осінь та початок зими вплинуть на зниження врожаю озимих в регіоні. Про це пише tass.ru.

«Сьогодні в озимих відбувається кущіння, рослини відстають у розвитку десь на місяць-півтора, але це не говорить про те, що ми не отримаємо урожай. Раз на 5 років у Криму завжди буває такий критичний період, але за рахунок січневих-лютневих відлиг рослини наздоганяють це розвиток і отримують відсотків на 20-30 нижчий врожай. Але отримують», — зауважив глава мінсільгоспу анексованого Криму Андрій Рюмшин.

Цьогоріч озимими на півострові засіяно понад 480 тис. га площ. Зазначається, що протягом 1,5-2 місяців після посіву опадів в Криму не було. Такі погодні умови становили загрозу подальшому стану насіння та сходів культур.

Нагадаємо, через посуху у 2018 році Крим втратив як мінімум 500 тис. тонн зерна. Валовий збір зерна за результатами минулого сезону становив менше 1 млн тонн. Літня спека на півострові, якій передувала суха весна без опадів, привела до повної загибелі сільськогосподарських культур на площі 23,5 тис. га.

Новости по теме

| |