Кабмін збільшить штрафи за самовільне зайняття земель у 5 разів

7 февраля, 2020

Кабмін виявлятиме тіньові площі під агрокультурами за допомогою супутників та збільшує розмір адміністративних штрафів за шкоду, завдану самовільним зайняттям земель, у 5 разів. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Мінекономіки спільно зі Світовим банком вже розробили зручний інструмент, який дозволяє систематизувати та ефективніше реагувати на факти самовільного захоплення сільськогосподарських земель. «Ми говоримо про прозорий моніторинг земель з використанням супутникових зйомок та складання карти сільськогосподарських культур. Цей інструмент є загальнодоступним та опублікований на публічній кадастровій карті у вигляді окремого шару», — розповідає Тарас Висоцький заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. За словами урядовця, це також важливий елемент при запровадженні в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення.

Крім того, передбачається об’єднання бази ДПС та Держгеокадастру з точки зору прив’язки сплати податків до кадастрового номеру. «За шкоду, завдану самовільним зайняттям земель, планується збільшити розмір адміністративних штрафів у 5 разів. Такі зміни стимулюватимуть користувачів офіційно оформлювати земельні ділянки та сплачувати податки. Крім того, вся інформація щодо державного контролю є у вільному доступі, що забезпечує контроль, знижує корупційні ризики та підвищує якість сільськогосподарського інспектування», — зазначив Денис Башлик, голова Держгеокадастру.

Нагадаємо, що нардепи включили антирейдерську норму у земельний закон – обов’язковий земельний сервітут.

Новости по теме

|