Завдяки системі аграрних розписок, в аграрний сектор за 5 років залучили 19,5 млрд грн

7 февраля, 2020

Важливим фактором розвитку аграрної галузі, фермерського руху та бізнесу на селі є доступ до фінансових ресурсів. Аграрні розписки, які успішно діють в Україні з 2015 року, допомогли за цей час залучити в аграрний сектор 19,5 млрд грн. Зокрема, у 2019 році видано аграрних розписок на загальну суму 11,8 млрд грн, — інформує Міністерство економрозвитку.

Про поточні результати, подальше функціонування аграрних розписок та напрацювання ефективного законодавчого поля йшлося під час круглого столу Проекту IFC «Аграрні розписки в Україні» за участю заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького, представників Швейцарського бюро співробітництва в Україні, сільгоспвиробників та ЗМІ.

«Одним з результатів нашої співпраці є доступний онлайн Реєстр аграрних розписок, який забезпечує прозорість функціонування аграрних розписок. Також ми плануємо оновити Закон України «Про аграрні розписки», тим само зробивши аграрні розписки ще доступнішими – дешевшими та швидшими в оформленні. Міністерство завжди готове підтримати подібні ініціативи, які дають нові можливості для сільгоспвиробників», — зазначив Тарас Висоцький.

Аграрні розписки дозволяють фермерам залучати кредитні ресурси під заставу майбутнього врожаю. Зокрема, на сьогодні вже видано аграрних розписок під 37 видів с/г продукції, в тому числі нішевої та органічної продукції. За словами заступника міністра, рівень невиконання аграрних розписок залишається низьким – близько 1,6%. Це дозволяє створювати привабливий інвестиційний клімат та залучати міжнародних інвесторів. Наразі, вже видано 12 міжнародних аграрних розписок на загальну суму 11 млн грн.

Новости по теме

|