На Миколаївщини відбувається масова вирубка дерев: влада бездіє

30 января, 2020

На півночі Миколаївщини вже кілька років відбувається масова вирубка лісів та лісосмуг в промислових масштабах. Незважаючи на це, досі якихось конкретних дій щодо припинення цього не здійснено. Черговий факт вирубки зафіксований в лісогірській селищній раді Первомайського району. Там знищили десятки вікових дубів, — проінформував «АгроЮг» керівник Миколаївської ТОПП «Європейська Солідарність», депутат Миколаївської обласної ради Михайло Талпа.

Депутат написав звернення щодо цього факту до голови Миколаївської ОДА, але ніякої реакції від Олександра Стадніка чи когось з його команди не було. Також немає фактів, щодо розслідування цієї події. За фактом вирубки дерев відкрито кримінальну справу, але Михайло Талпа сумнівається щодо того чи доведуть її до логічного завершення, адже це відбувається не вперше. Браконьєрів хтось кришує, — впевнений Талпа.

Жодних контактів і комунікації з головою облдержадміністрації в мене не було. Інформації щодо якихось зрушень в цій справі — теж немає. Відкрита кримінальна справа. Але в нас така ситуація, що це відбувається не перший рік. В 2018-2019 році таке відбувалось. Навіть була на штрафмайданчику техніка. Потім все це прикривалось і техніка відпускалась. Це не вперше, — повідомив Михайло Талпа. 

Випадок не поодинокий, — коментує Михайло Талпа.

Це не поодинока ситуація в області — в північній частині Миколаївщини систематично відбувається вирубка лісів. Лісогірська сільрада, це те, що я зафіксував, така сама ситуація село — Кумареве Первомаського району, є поодинокі факти у Врадіївському районі. Все це відбувається в промислових масштабах, все це кришується. 

Нагадаємо, що 20 січня в Миколаївській облдержадміністрації збирали нараду, як запобігти масовій вирубці лісів в регіоні. За словами начальника Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Морохи, у 2019 році виявлено 80 випадків незаконних рубок. Він також наголосив, що через недостатнє фінансування в управлінні не вистачає кваліфікованих кадрів для охорони та збереження лісів.

Керівник головного управління Національної поліції Миколаївської області Олександр Анохін розказав, що у 2019 році поліцією було порушено 137 кримінальних справ, з них лише 2 направлено до суду, 60 – закриті, а 75 – розслідуються.

Новости по теме

| |