В Одеській області суд скасував передачу особливо цінних земель НААН України

29 января, 2020

Касаційний господарський суд скасував 48 незаконних наказів ГУ Держгеокадастру в Одеській області про передачу земельних ділянок загальною площею 96 гектарів. Про це повідомляє прес-служба Офісу генерального прокурора.

Касаційний господарський суд, у складі Верховного Суду, підтвердив законність рішень судів першої та апеляційної інстанцій щодо скасування 48 незаконних наказів ГУ Держгеокадастру в Одеській області про передачу у власність фізичних та юридичних осіб земельних ділянок сільгосппризначення загальною площею 96 га та 63 накази про надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо передачі у власність громадян ще 126 га цієї землі.

«Ці земельні ділянки є особливо цінними землями Національної академії наук України та належать на праві постійного користування державному підприємству «Дослідне господарство ім. О. В. Суворова Інституту сільського господарства Причорномор’я Національної академії аграрних наук», — йдеться у повідомленні у прес-служби.

Таким чином, зазначені ділянки можуть вилучатися у користувача тільки за згодою президії НААУ та президій галузевих академій наук відповідно до вимог Земельного кодексу України.

«ГУ Держгеокадастру усупереч законодавству розпорядилося цими землями без отримання відповідних згод, тому це рішення було оскаржено прокуратурою», — додають в Офісі генпрокурора.

Новости по теме

| | | |