Експерт передбачає відтік фахівців в аграрній сфері за кордон

20 сентября, 2017

В останній час можна спостерігати, як закінчивши навчання в Україні молоді спеціалісти в пошуках кращих умов працевлаштування їдуть з країни за кордон. В зв’язку з цим, місцеві підприємства почали замислюватись над проблемою кадрів і пропонувати вигідні умови роботи. Про можливості юних аграріїв на Миколаївщині в коментарі «АгроЮг» розповів декан факультету ТВППТСБ Миколаївського національного аграрного університету Михайло Гиль.

За думкою професора, перед українськими студентами були відкриті великі можливості з моменту підписання документу про входження в Болонський процес. Адже тепер кожен фахівець, який має на руках додаток про навчання за державними стандартами, має право працевлаштовуватись за кордоном без пониження зарплати і відмови.

– Відтік кадрів ми передбачаємо, тому що здавна українці – це була освічена нація. Українці завжди тягнулись до знань. Це працьовита нація, – впевнено заявляє Гиль.

В свою чергу, місцеві аграрні підприємства зорієнтувались і почали пропонувати молодим та освіченим людям вигідні умови праці, щоб ті не поїхали з країни за кращим життям.

– Я можу судити про аграрні підприємства, оскільки ми їх забезпечуємо фахівцями. Вони беруть студентів на програму бакалавра, або на програмі магістра собі на практику на підприємство. Вони сьогодні йдуть на те, щоб студенту давати находження на підприємстві з оплатою його діяльності під час практики, йому оплачують проживання, – повідомляє він.

За словами декана, згодом з такими фахівцями складають угоду на працевлаштування, беруть людину на роботу і дають немалий стартовий капітал.

В Миколаївській області також існують такі крупні холдинги, як «Нібулон», «Сандора», які зацікавлені в сталому утворенні продукції. Професор вважає, що саме тому вони будуть набирати кадри і надалі, створюючи своєрідну конкуренцію.

Новости по теме

| | | |