Використані батарейки можуть стати органічним добривом для сільгоспкультур

23 января, 2020

В наш час все більш гостро перед людством постають проблеми глобального масштабу, тобто ті, від вирішення яких залежить подальше існування цивілізації. Одна з таких проблем – утилізація батарейок. Кожен рік у світі виробляється близько 22 млрд гальванічних елементів та акумуляторів і ця цифра не має тенденції зменшуватися. Кожна з батарейок розкладається 100 років та здатна отруїти біля 20 м² грунту. Постає питання, як можна проблему перетворити на частину її рішення?

Одним з цікавих та унікальних способів переробки лужних батарейок є їх використання у якості добрива під сільськогосподарські культури. Доведено, що хімічні елементи позитивно впливають на ріст і розвиток рослин та підвищують їх стійкість до хвороб. Необхідні елементи для живлення рослин входять й до складу компонентів лужної батарейки. В США, наприклад, вже давно використовують технологію, що дозволяє на 100% розділити між собою її компоненти та з користю застосовувати кожен з них. З цинку, калію та магнію виробляють добриво, яке вносять під посіви кукурудзи. Додавання марганцю в азотні добрива підвищує врожайність культури на 10%. Фінляндія за своєю технологію окрім цих 3 елементів отримує з батарейок й сірку. Фахівці сортують, розмелюють і просівають тисячі тонн батарейок на рік. Змішуючи фосфор з марганцем та цинком, фінські аграрії підвищують схожість посівів. Цинкові добрива запобігають захворюванням на фруктових деревах. До того ж, використовуючи великі партії відпрацьованих акумуляторів, можна зібрати вторинну сталь і латунь.

У 2019 році Великобританія почала виробництво добрив з використаних батарейок. Все тому, що у цій країні існує проблема нестачі марганцю та цинку при вирощуванні сільськогосподарських культур. А при такому виробництві, країна отримає добрива з відходів, які постійно накопичуються. За розрахунками іноземних фахівців ціна на такі поживні речовини є більш доступною для будь-якого фермера. Його ефективність доведено численними дослідами вчених Фінляндії на різних культурах. Вдалося отримати приріст врожаю пшениці, ячменю, зернобобових.

Кожен рік виснаження орних земель відбувається величезними темпами, а економічно вигідне добриво може виправити таку ситуацію та частково розв’язати проблему забруднення ґрунтів, позбавивши планету від шкідливих елементів.

Текст: Євгенія Ткачова

Новости по теме

| |