На Миколаївщині в посівах пшениці та ріпаку виявлені осередки мишоподібних гризунів

20 января, 2020

Згідно даних моніторингу Держпродспоживслужби станом на 17 січня за даних погодних умов у посівах озимої пшениці розміщених по парових попередниках площа заселення мишоподібними гризунами становить 20- 25%.

Зокрема, на полях озимої пшениці (після соняшника та кукурудзи) — 35-63, макс. 83% за середньої чисельності 1-3, осередково 4-6 жилих колоній на гектар в господарствах Запорізької, Київської та Миколаївської областей. У посівах озимого ріпаку нараховується 1-3, подекуди в господарствах Запорізької та Миколаївської областей до 5 жилих колоній на гектар, в них по 2-6, макс. 12-20 жилих нір на 11-65, макс. 80% обстежених площ.

Загалом, опади відмічалися у вигляді снігу, мокрого снігу, дощу та мряки. Мінімальна температура на глибині вузла кущіння озимих та кореневої шийки багаторічних трав протягом підзвітного періоду не опускалася нижче 1-2°С морозу, що було значно вище критичних температур вимерзання для даного періоду.

Упродовж останнього тижня рослини озимих культур перебували в стані неглибокого зимового спокою, деякі рослини повільно вегетували. Перезимівля озимих культур відбувається за відсутності снігового покриву, мерзлоталого ґрунту та при незначній сумі від’ємних температур повітря.

Новости по теме

|