В Україні зростає попит на миту картоплю

17 января, 2020

Українські супермаркети беруть курс на миту картоплю. Про це повідомляє прес-служба Української асоціації виробників картоплі (УАВК).

Наприкінці 2019 року в торгівельних мережах України, одному із найпопулярніших каналів збуту картоплі, підвищився попит на миту картоплю.

«Упродовж осені 2019 року до УАВК зверталося чимало категорійних менеджерів торгівельних мереж із проханням надати інформацію і контакти господарств, що можуть постачати миту картоплю. Зокрема, подібну цікавість продемонстрував менеджмент супермаркету «Фора», де проводиться ребрендинг і взято курс на задоволення потреб споживачів середнього рівня достатку. Менеджери мережі повідомили, що відтепер орієнтуються на загальноцивілізаційні санітарні вимоги і мають намір упродовж 2020−2021 років прибрати з полиць продукцію із залишками на ній землі», – розповіла Оксана Руженкова, виконавчий директор УАВК.

Експерти зазначають, що подібна картина наразі спостерігається в усіх супермаркетах країни, зокрема «Новус», «МегаМаркет», структурах Fozzу Group («Сільпо», Fozzy, «Фора»), мережі «АТБ». На їхніх полицях в наявності як немита, так і мита картопля. Немита в роздріб коштує в межах 11,5−12,5 грн/кг, мита і нефасована – 17 грн/кг.

«Цікаво, що споживачі більш охоче розглядають і купують митий товар, ніж продукцію з землею, що має більш програшний, нетоварний вигляд», – додає Руженкова.

Однак, в Україні обладнання для миття і шліфовки картоплі мають лише три промислових картоплярських підприємства:

  • Green Guild Group (ТМ «Матуся Потуся», «Вовка Морковка», «Пані Цибулька», «Бурякович»),
  • ПП «Імпак» (ТМ «Овочиста»),
  • агрохолдинг «АТК» (ТМ «Фреш-Ко»).

«Далеко не всі сорти картоплі придатні до миття. У разі якщо подібна новація приживеться на українському ринку, ми радимо виробникам звернути увагу на сорти, які мають цупку, гладку чи легко сітчасту шкірку, оскільки менше уражається механічно і має привабливий товарний вигляд і неглибокі мілкі вічка так, як із глибоких вічок погано вимивається земля, в результаті чого накопичується волога, що провокує подальше підгнивання», – радять фахівці УАВК.

Нагадаємо, що УАВК просить 900 млн грн щорічно на розвиток картоплярства в Україні.

Новости по теме

| | |