Асоціація виробників молока направила до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України листа з пропозиціями щодо удосконалення механізмів державної підтримки молочної галузі на 2020-2025 роки. Про це повідомила віце-президент АВМ Ганна Лавренюк, повідомляють у прес-службі асоціації.
«У 2019 році молочна галузь України опинилася у глибокій кризі. Промислові молочнотоварні ферми, які забезпечують 80% всього молока, що потрапляє на переробку, втратили найбільшу кількість корів за всі роки незалежності України — понад 30 тис. голів. В результаті дефіцит молока-сировини перетнув 400 тонн на добу, а це потужності 2−4 середніх молокопереробних заводів. Обсяг експорту молочної продукції в грошовому виразі скоротився на 16%, а поряд з цим на 53% зріс імпорт молочної продукції. Головні причини цієї кризи у молочному скотарстві — не тільки нерозуміння аграріями перспектив подальшого ведення молочного скотарства в умовах обігу сільгоспземель, але й непрогнозованість аграрної політики відносно галузі», — зазначає Лавренюк.
Вона наголосила, що саме тому молочна галузь потребує комплексної підтримки з боку держави. Асоціація виробників молока направила до Міністерства офіційного листа зі своїми пропозиціями щодо необхідних напрямків держпідтримки та можливого розподілу коштів.
«Крім того, від імені господарств АВМ наголошує, що позорі та прогнозовані програми підтримки необхідно затверджувати не на один, а, зважаючи на тривалий термін окупності об’єктів молочного скотарства, як мінімум на п’ять років», — повідомила вона.
У АВМ вважають доцільним зберегти наступні програми державної підтримки молочного скотарства:
За розрахунками АВМ, вказані кроки в 5-річній перспективі дозволять наростити промислове поголів’я корів з 440 до 616 тис. корів та збільшити обсяг надходження промислового молока на переробку з 2,86 до 5 млн. тон, чого буде достатньо для забезпечення не лише внутрішнього попиту, але й для збереження та посилення експортного потенціалу.