Україна б’є рекорд по експорту малини

18 сентября, 2017

В порівнянні з минулим роком, популярність української малини суттєво зросла. За даними «Інфо-Шувар», тільки за липень 2017 року з України було вивезено майже 900 тон замороженої ягоди. Це в 2,5 рази більше, ніж за липень минулого сезону.

За перші 7 місяців 2017 року загальний обсяг експорту малини склав 3,5 тисяч тон, що в 3 рази більше від результату за той самий період 2016 року. В цілому, за весь минулий рік, Україна експортувала більше 7 тисяч тон замороженої малини, при цьому, максимальний обсяг було вивезено з країни в серпні та вересні.

«Україна має можливість в цьому сезоні встановити черговий рекорд з експорту замороженої малини. Ціни на сировину в українських господарствах сьогодні формуються, переважно, під впливом попиту з боку іноземних покупців замороженої ягоди. Попит на ремонтантну малину на свіжому внутрішньому ринку не є досить високим. Слід зауважити, що в цьому сезоні, ажіотаж на нашому ринку обумовлений перш за все слабким врожаєм малини в інших країнах ЄС, насамперед, в Сербії та Польщі, які належать до найбільших європейських виробників цієї ягоди», – розповідає Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи.

В  цьому сезоні, як і в попередні роки, майже всю заморожену малину ми постачаємо в країни ЄС, частка інших країн не перевищує 3%.  Польща – головний покупець, в цю країну ми постачаємо більше 60% всього експортного обсягу замороженої малини.

Діапазон  закупівельних цін на українську малину є досить широким, вартість сировини залежить від обсягу промислової партії та якості ягоди. Так, найбільші переробні підприємства України сьогодні приймають промислові  партії малини по 22-25 грн/кг (0,70- 0,80 EUR/кг), дрібні «заморозчики» скуповують ягоду невеликими обсягами по 18-20 грн/кг (0,58- 0,65 EUR/кг).  Для порівняння, в сусідній Польші переробні підприємства скуповують малину в господарствах  по  4,8-5,3 zl / кг (1,13-1,25 EUR/кг).

Новости по теме

| | |